1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Lefke'de “Sahiplenme Mitingi" yapılacak.
Lefkede “Sahiplenme Mitingi yapılacak.

Lefke'de “Sahiplenme Mitingi" yapılacak.

Lefke Platformu, "Cengiz Topel Hastanesi’nin kapatılması veya sağlık ocağı seviyesine düşürülmesini önlemek" amacıyla başlattığı eylemlere bir yenisini daha ekliyor.

A+A-

Lefke ve yöresi sivil toplum örgütlerinden oluşan Lefke Platformu, "Cengiz Topel Hastanesi’nin kapatılması veya sağlık ocağı seviyesine düşürülmesini önlemek" amacıyla başlattığı eylemlere bir yenisini daha ekliyor.

Lefke Platformu Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamaya göre, yarın saat 10.00’da, Cengiz Topel Hastanesi giriş yolunda, Lefke ve yöresi sivil toplum örgütleri üye ve yöneticileri, Lefke bucağına bağlı tüm yerleşim birimlerinin muhtarları, siyasi partilerin bölge örgüt yöneticileri ve halkın katılımıyla, “Cengiz Topel Hastanesi’ni Sahiplenme Mitingi" yapılacak.

EYLEMLER LEFKOŞA’YA TAŞINACAK

Açıklamada, yukarıda belirtilen mitingden sonra, söz konusu eylemlerin yeni bir safhasına geçileceği ve “daha radikal eylemlerin”, Lefkoşa’ya, Meclis Başkanlığı, Başbakanlık ve Sağlık Bakanlığı önüne taşınacağı, aynı amaçla toplanmış olan 5,000’i aşkın imzanın ilgililere iletileceği bildirildi.

Açıklamaya göre, eylemlerin 2. aşaması da tamamlandığında, Bakanlar Kurulu’nun almış olduğu Güzelyurt’a yeni hastane yapılması kararı kaldırılmadığı taktirde, 3. aşama eylemlerin planlanması amacıyla Lefke ve Yöresi Sivil Toplum Örgütleri temsilcileri genişletilmiş bir katılımla yeniden toplanacak.

(tak)  

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur