LEFKE İÇİN OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI

LEFKE İÇİN OLAĞANÜSTÜ TOPLANTI

Futbol Federasyonu ile Lefke arasındaki çekişme dün sona erdi. Ceza kurulu tarafından verilen cezalar sonrası yaşanan gelişmeler, Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda tatlıya bağlandı. Futbol Federasyonu Ahmet Sami Topcan Toplantı Salonu&

A+A-

 

Futbol Federasyonu Genel Kurulu, Lefke’nin tahkim yolunu açmak için olağanüstü toplandı

 

Tahkim yolu oybirliğiyle açıldı

 

·        Başkan Sertoğlu’nun kendisini eleştiren bir polis subayı ile bir televizyon sunucusuna ima yoluyla “it” demesi genel kurulda soğuk duş etkisi yarattı

 

·        Tek gündem maddesi olan “Lefke Türk Spor Kulübü’nün Disiplin Kurulu tarafından verilen ve Ceza Kurulu tarafından artırılan cezalarının KTFF Tahkim Kurulu tarafından tekrardan görüşülmesi konusu” genel kurula katılan 40 üyeden onay aldı

 

Futbol Federasyonu ile Lefke arasındaki çekişme dün sona erdi. Ceza kurulu tarafından verilen cezalar sonrası yaşanan gelişmeler, Futbol Federasyonu Olağanüstü Genel Kurulu’nda tatlıya bağlandı.

Futbol Federasyonu Ahmet Sami Topcan Toplantı Salonu’nda yapılan olağanüstü genel kurulda Lefke’ye verilen cezaların tahkime gidilmesi konusu görüşüldü.

Divan Başkanlığı’nı B.Bağcıl Başkanı Hasan Besim’in yaptığı kurulun tek gündem maddesi olan “Lefke Türk Spor Kulübü’nün Disiplin Kurulu tarafından verilen ve Ceza Kurulu tarafından artırılan cezalarının KTFF Tahkim Kurulu tarafından tekrardan görüşülmesi konusu” genel kurulun onayına sunuldu.

Söz konusu madde onaya sunulmadan önce, bir konuşma yapan Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu, olayın bugüne kadar gelen sürecini anlattı.

Lefke’nin, 1943 yılında kurulan ve Kıbrıs Türk futboluna hizmet eden bir kulüp olduğunu ve böyle bir kulübü Futbol Federasyonu’ndan atmanın kolay olmadığını dile getiren Sertoğlu, uzun zamandı yaklaşık üç aydır yapılan diyalogların ardından varılan konsensüs sonucunda Lefke’ye Tahkim Kurulu kapısının açılması için olağanüstü genel kurulun Kulüpler Birliği tarafından çağrıldığını söyledi.

 

SERTOĞLU’NUN KONUŞMASI GENEL KURULU GERDİ

Ne var ki, yazılı ve görsel medyada bazı spor yazarlarının iddia ettiği gibi, Lefke’nin cezalarının Tahkim Kurulu’nda düşürüleceği gibi bir söz vermediğini belirten Sertoğlu bu konunda kendisini eleştiren bir polis subayı ile bir televizyon sunucusuna ima yoluyla “it” demesi genel kuruluda soğuk duş etkisi yarattı.

Sertoğlu’ndan sonra söz alan Mağusa Türk Gücü Başkanı Halil Falyalı, bu sürecin tatlıya bağlanarak çözülmesinden mutlu olduğunu ve futbolda bundan sonra bu tür olayların yaşanmamasını diledi.

 

Falyalı’nın ardından söz alan Lefke Türk Spor Birliği temsilcisi Dr. Erkut Öner, kendilerinin bu süreçte haksızlığa uğradıklarını ve onun için bir mücadele verdiklerini söyledi.

 

Dr. Öner, Tahkim Yolu’nun açılmasıyla, Lefke’nin mağduriyetinin giderileceğine olan inancını belirtirken, genel kurul üyelerinden destek istedi.

Olağanüstü genel kurulda son konuşmayı Kulüpler Birliği Başkanı Yurdaer Garip yaptı. Garip, konuşmasında her iki tarafın da olaylara sağduyu ile yaklaşmasından memnun olduğunu ve Lefke’ye Tahkim olunun açılmasından mutluluk duyacağını sözlerine ekledi.

 

ONAY ALDI

Daha sonra yapılan oylamada 39 üyenin ve Futbol Federasyonu Başkanı Hasan Sertoğlu’nun da oyu ile toplam 40 oy ve oybirliğiyle Lefke’nin Tahkim Kurulu’na başvurmasına onay verildi.

 

 

 

Bu haber toplam 843 defa okunmuştur