1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Sözgen ve Aygünlü birinci
Kurtuluş Lisesi ilk günün lideri

Kurtuluş Lisesi ilk günün lideri

Atletizm Gençler Eleme Müsabakaları başladı

A+A-

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Atletizm Gençler Eleme Müsabakaları dün Lefkoşa Atatürk Stadı Tartan Pisti’nde başladı.
İki gün sürecek yarışların ilk günü, genç kızlar ve erkeklerde Kurtuluş Lisesi’nin üstünlüğünde tamamlandı. Kurtuluş Lisesi’ni genç kızlarda Levent Koleji ile Namık Kemal Lisesi; genç erkeklerde de Yakın Doğu Koleji ile Dr. Fazıl Küçük Endüstri Meslek Lisesi izledi.

İlk gün sonuçları şöyle:
Genç kızlar:
100 m.: 1.Esin Terzioğlu (Kurtuluş Lisesi) 13,87, 2.Melisa Koçak (Yakın Doğu Koleji) 13,98, 3.Lal Kaner (Levent Kolej) 14,05.
400 m: 1.Esma B. Belet (Levent Kolej) 64,26,  2.Cebriye Kuşçu (Kurtuluş Lisesi) 66,67,  3.Yaren Eriz( 19 mayıs TMK ) 67,19
1500 m:  1.Sabriye Atikoğlu (Kurtuluş Lisesi) 5:28,40,  2.Gizem Kubilay Namık Kemal Lisesi 5:55,18, 3.Büşra Çete Haydarpaşa Ticaret Lisesi 6:15,36 24
100 m engelli: Elif Öztürk (Namık Kemal Lisesi) 17,35 , Hatun Doğan (Kurtuluş Lisesi) 17,45 Sadiye Göçeri (Bülent Ecevit Anadolu L.) 18,87
Sırıkla atlama: 1.Sahil Beyaz (Kurtuluş Lisesi) 2,40, 2.Naciye Acaroğlu (Levent Kolej) 1,80, 3.Yarem Bilgiç (Namık Kemal Lisesi) 1,80
Üç adım atlama: 1.Çilem Nalbantoğlu (Atatürk Meslek Lisesi) 10,16,  2.Asya Yokuşoğlu (Namık Kemal Lisesi) 10,02, 3.Naciye Acaroğlu (Levent Kolej) 9,52
Gülle atma: 1.Begüm Semir (Levent Kolej) 11,75, 2.Melis Dinçli (Kurtuluş Lisesi) 10,56, 3.Işıl Direktör (YDK) 10,48.

Genç erkekler:
100 m: 1.Ali Öztürk (Levent Kolej) 11,41, 2.Azat Berham Tip (Kurtuluş Lisesi) 11,49, 3.Dinçer Şoföroğlu (YDK) 11,85
110 m engelli: 1.Kaan Savaşkan(Kurtuluş Lisesi) 16,26, 2.Cenk Toksoy (YDK)17,14, 3.Hakan Özoğu (DR. F.K.E.M.L)  18,04
400 m: 1.Azat Berham Tip (Kurtuluş Lisesi) 54,82, 2.Mert Mirillo (DR. F.K.E.M.L) 56,24, 3.Egemen Ertugan (YDK) 57,25
1500 m: 1.İbrahim Cavit (Namık Kemal Lisesi) 4:39,40,  2.İsmail Pirgalı (YDK) 4:42,54, 3.Zafer Atikoğlu (Kurtuluş Lisesi)  4:49,61
Yüksek Atlama: 1.Emre Çetinarlan (GAK) 1,76, 2.Yakup Yaba (DR. F.K.E.M.L) 1,70, 3.Burak Temiz(Karpaz Meslek Lisesi) 1,65
Uzun atlama: 1.Ali Öztürk (Levent Kolej) 6,23, 2.Berk Çakır (Kurtuluş Lisesi) 6,23, 3.Batuhan Akçın (Güzelyurt TMK) 6,03
Gülle Atma: 1.Mehmet Gürdeniz (Levent Kolej) 14,41, 2.Şahin Uğurlu (Güzelyurt Meslek Lisesi) 12,76, 3. Olgun Güvenlier (YDK) 11,99

Genç Kızlar Puan Durumu
Takımlar   Puan
1. Kurtuluş Lisesi  262
2. Levent Kolej   235
3. Namık Kemal Lisesi  216
4. Atatürk Meslek Lisesi  173
5. Yakın Doğu Koleji  154
6. 19 Mayıs TMK  130
7. Bülent Ecevit Anadolu L. 119
8. Türk Maarif Koleji  64
9. Karpaz Meslek Lisesi  55
10. Haydarpaşa Ticaret Lisesi 54
11. Polatpaşa L.   49
12. Girne Amerikan Koleji 43
13.Lefkoşa Türk Lisesi  33
14. Cengiz Topel E. M .L  31
15. Anafartalar l.  29
16. Güzelyurt Meslek Lisesi 18
17. The English S. Of Kyrenia 7
18. Erenköy L.   3

Genç Erkekler Puan Durumu
Takımlar   Puan
1. Kurtuluş Lisesi  331
2. Yakın Doğu Koleji  284
3. Dr. F.K.E.M.L   281
4. Namık Kemal Lisesi  258
5. Sedat Simavi E.M.L.  221
6. Atatürk Meslek Lisesi  216
7. Levent Kolej   213
8. Erenköy L.   194
9. Türk Maarif Koleji  192
10. Girne Amerikan Koleji 185
11. Karpaz Meslek Lisesi 175
12. Lefkoşa Türk Lisesi  165
13. 19 Mayıs TMK  151
14. Anafartalar L.  150
15. 20 Temmuz Fen Lisesi 137
16. Cengiz Topel E.M.L.  131
17. Polatpaşa L.   88
18. Doğu Akdeniz Doğa Koleji 70
19. Gazimağusa Meslek Lisesi 67
20. Güzelyurt Meslek Lisesi 54
21. Haydarpaşa Ticaret Lisesi 51
22. Güzelyurt TMK  51
23. The English S. Of Kyrenia 42
24. Bülent Ecevit Anadolu L. 23

Bu haber toplam 2382 defa okunmuştur