1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hamitköy son anda vazgeçti
Küçükler piste çıktı

Küçükler piste çıktı

İlkokullu Küçükler Lefkoşa, Girne ve Güzelyurt Atletizm Finalleri dün Atatürk Stadı’nda başladı

A+A-

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı, Milli Günler Okul Sporları ve Kol Etkinlikleri Koordinasyon Birimi tarafından organize edilen İlkokullu Küçükler Lefkoşa, Girne ve Güzelyurt Atletizm Finalleri dün Atatürk Stadı’nda başladı. Bugün tamamlanacak finallerin ilk gününde Lefkoşa Bölgesinde kızlarda ve erkeklerde Gönyeli İlkokulu, Girne Bölgesi’nde kızlarda ve erkeklerde 23 Nisan İlkokulu, Güzelyurt Bölgesi erkeklerde Lefke İstiklal İlkokulu ve kızlarda Aydınköy İlkokulu genel sıralamada birinci konumda yer aldılar. İlk gün yarışmalarda alınan sonuçlar ve takım sıralamaları şöyle:

Küçük Erkek Lefkoşa Bölgesi Yarışma Sonuçları
4x100 metre: 1.Gönyeli İlkokulu (60.0), 2.Levent Primary İlkokulu (61.0), 3.Şht. Tuncer İlkokulu (61.1)
1000 metre: 1.Mehmet Yıldız (Gönyeli İlkokulu) 3:17.5, 2.Mehmet Güner (Dikmen İlkokulu) 3:35.9, 3.Mustafa Hacı (Levent İlkokulu)
Uzun Atlama: 1.Berkay Mengüç (Yakın Doğu İlkokulu) 4.03, 2.Maksim Erçıka (Levent İlkokulu) 3.81, 3.Mehmet Güner (Dikmen İlkokulu)

Küçük Erkek Lefkoşa Bölgesi Takım Sıralaması
1. Gönyeli İlkokulu (1171 puan)
2. Levent İlkokulu (987 puan)
3. Şht. Tuncer İlkokulu (912 puan)
4. Dikmen İlkokulu (841 puan)
5. Şht. Doğan Ahmet İlkokulu (804 puan)
6. Yakın Doğu İlkokulu (550 puan)
7. Şht. Yalçın İlkokulu (494 puan)
8. Değirmenlik İlkokulu (381 puan)

Küçük Kız Lefkoşa Bölgesi Yarışma Sonuçları
100 metre: 1.Kıymet Su Güçlüsoy (Levent İlkokulu) 14.8, 2.Hilal Çoktan (Gönyeli İlkokulu) 15.8, 3.Zeynep Ekin Yaga (Yakın Doğu İlkokulu) 16.7
Yüksek Atlama: 1.Simge Çoban (Gönyeli İlkokulu) 1.18, 2.Şehnaz Tornacı (Şht. Tuncer İlkokulu) 1.10, 3.İzgi Onar (Yakın Doğu İlkokulu) 1.10
Fırlatma Topu: 1.Gizem Beşöd (Gönyeli İlkokulu) 33.84, 2.Kıymet Su Güçlüsoy (Levent İlkokulu) 33.33, 3.Didem Şahan (Şht. Tuncer İlkokulu) 33.23

Küçük Kız Lefkoşa Bölgesi Takım Sıralaması
1. Gönyeli İlkokulu (1615 puan)
2. Levent İlkokulu (1530 puan)
3. Şht. Tuncer İlkokulu (1445 puan)
4.Yakın Doğu İlkokulu (1360 puan)
5. Dikmen İlkokulu (1223 puan)

Küçük Erkek Girne Bölgesi Yarışma Sonuçları
4x100 metre: 1.23 Nisan İlkokulu (58.0), 2.Şht. Hasan Cafer İlkokulu (59.8), 3.Lapta İlkokulu (59.9)
1000 metre: 1.Gökhan Bıyıkoğlu (23 Nisan) 3:30.8, 2.Mert Çelik (Alsancak) 3:39.8, 3.Hasan Karabina (Şht. Hasan Cafer) 3:44.3
Uzun Atlama: 1.Saffet Özmenek (GAİ) 4.58, 2.Gökhan Bıyıkoğlu (23 Nisan) 4.26, 3.İbrahim Uçak (Şht. Hasan Cafer) 4.22)

Küçük Erkek Girne Bölgesi Takım Sıralaması
1. 23 Nisan İlkokulu (1243 puan)
2. Şht. Hasan Cafer İlkokulu (1072 puan)
3. Girne Amerikan İlkokulu (951 puan)
4. Alsancak İlkokulu (897 puan)
5. Karaoğlanoğlu İlkokulu (897 puan)
6. Lapta İlkokulu (879 puan)
7. Karşıyaka İlkokulu (728 puan)
8. Çatalköy İlkokulu (257 puan)
9. Ağırdağ İlkokulu (248 puan)
10. Necat British School (198 puan)

Küçük Kız Girne Bölgesi Yarışma Sonuçları
100 metre: 1.Emine Mustafa (23 Nisan İlkokulu), 2.Sultan Arslan (Lapta İlkokulu) 15.6, 3.Nadire Konu (Şht. Hasan Cafer) 15.7
Yüksek atlama: 1.Diana Gültuna (23 Nisan) 1.18, 2.Alina Pancova (Lapta İlkokulu) 1.05, 3.Meryem Arslan (Alsancak İlkokulu) 1.00    
Fırlatma topu: 1.Bahar Kocabaş (Şht. Hasan Cafer) 43.15, 2.Ülkü Mustafa (23 Nisan) 37.38, 3.Dilan Erkek (GAİ) 30.39

Küçük Kız Girne Bölgesi Takım Sıralaması
1. 23 Nisan İlkokulu (1773 puan)
2. Şht. Hasan Cafer İlkokulu (1450 puan)
3. Lapta İlkokulu (1342 puan)
4. Girne Amerikan İlkokulu (1170 puan)
5. Alsancak İlkokulu (1117 puan)
6. Karşıyaka İlkokulu (1061 puan)
7. Necat British School (454 puan)

Küçük Erkek Güzelyurt Bölgesi Yarışma Sonuçları
4x100 metre: 1. Lefke İstiklal İlkokulu (61.5), 2. Özgürlük İlkokulu (62.6), 3. Fikri Karayel İlkokulu (63.1)
1000 metre: 1.Mahsun Yakgin (Yedidalga) 3:31.2, 2.Mustafa Akaröz (Fikri Karayel) 3:43.6, 3.İbrahim Alaboz (Doğancı) 3:46.6
Uzun atlama: 1.Azat Teke (Lefke İstiklal) 4.51, 2.Batuhan Kozalak (Kurtuluş) 4.22, 3.Onur Konuğuş (Özgürlük) 4.00

Küçük Erkek Güzelyurt Bölgesi Takım Sıralaması
1. Lefke İstiklal İlkokulu (1001 puan)
2. B. Fikri Karayel İlkokulu (879 puan)
3. Özgürlük İlkokulu (842 puan)
4. Yedidalga İlkokulu (723 puan)
5. Doğancı İlkokulu (718 puan)
6. Kurtuluş İlkokulu (712 puan)
7. Aydınköy İlkokulu (466 puan)
8. Yeşilyurt İlkokulu (365 puan)

Küçük Kız Güzelyurt Bölgesi Yarışma Sonuçları
100 metre: 1. Elmaziye Şanlı (Doğancı) 14.8, 2.Mürüde Şentürk (Özgürlük) 15.8, 3.Nurbanu Saygıer (Özgürlük) 15.8
Yüksek atlama: 1.Serpil (Lefke İstiklal) 1.05, 2.Nurbanu Saygıer (Kurtuluş) 1.05, 3.Alena Ünal (Aydınköy) 0.95
Fırlatma topu: 1.Nazlı Yıldız (Aydınköy) 41.24, 2.Işılsu Çınar (Özgürlük) 24.91, 3.Gamze Koca (Lefke İstiklal) 23.07

Küçük Kız Güzelyurt Bölgesi Takım Sıralaması
1.Aydınköy İlkokulu (1387 puan)
2.Özgürlük İlkokulu (1131 puan)
3.Lefke İstiklal İlkokulu (1129 puan)
4.Doğancı İlkokulu (1057 puan)
5.Kurtuluş İlkokulu (912 puan)

 

Bu haber toplam 2147 defa okunmuştur