1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Küçük trafiğe de el attı(!)
Küçük trafiğe de el attı(!)

Küçük trafiğe de el attı(!)

Başbakan İrsen Küçük, Kızılbaş Bölgesi’nde trafiğin aksamasına yol açan noktaları yerinde inceledi.

A+A-

Başbakan İrsen Küçük, Kızılbaş Bölgesi’nde trafiğin aksamasına yol açan noktaları yerinde inceledi.

Küçük’e incelemeleri sırasında Belediye Meclis Üyesi Mehmet Kerimoğlu da eşlik etti.

Küçük ve beraberindeki heyet, Kızılbaş’ta Kermeoğlu Et Pazar’ı yanında istimlak anlaşması 2012’de yapılan ve henüz yıkılmayan evi inceleyerek ev sahipleriyle görüştü ardından da Marmara Köprüsü’nde tıkanan trafiği gözlemledi.

Başbakan İrsen Küçük, Lefkoşa trafiğini rahatlatacak ve görünümü güzelleştirecek çalışmaların en kısa zamanda tamamlanacağını söyleyerek, Lefkoşa’nın tüm yollarının trafiği rahatlatacak şekilde düzenlenmesi gerektiğini belirtti.

Yıkılması gereken binaların anlaşmasının önceden yapıldığını ve evlerin boşaltıldığını anımsatan Küçük, vatandaşların sorunlarını dinledi ve 7 Nisan seçimlerinin ardından süratle insanların mağduriyetlerinin giderileceğini de ifade etti.

ÖZGÜÇLÜ

Yolun genişletilebilmesi amacıyla evi istimlak edilen Nezihe Özgüçlü ise, kendisinin şehit yakını olduğunu vurgulayarak yıllardır kalacak evi olmadığını, evini, 14 Şubat 2012’de belediyeyle yaptığı anlaşma gereğince boşalttığını, ancak henüz kendisine verileceği söylenen 2 yatak odalı ev için hiçbir çalışma başlatılmadığını dile getirdi.

Bir an önce evinin tamamlanarak kendisine teslim edilmesini talep eden Özgüçlü, aradan geçen sürede boşalttığı evinin de yağmalandığını ve büyük kayıplar yaşadığını anlattı.

Özgüçlü, kalp yetmezliği olduğunu ve zor günler geçirdiğini ifade ederek, “Ölmeden evime yerleşmek istiyorum” dedi.

MARMARA KÖPRÜSÜ

Başbakan Küçük daha sonra da Marmara Köprüsü’ne giderek vatandaşların mesai saatinde yaşadığı sıkıntıları yerinde gözlemleyerek, Marmara Köprüsü’nün tarihi bir yapı olduğunu ve haliyle bugünkü ihtiyacı karşılayamadığını belirtti.

Eski Eserler'le de görüşerek bir düzenleme yapılması gerektiğinin altını çizen Küçük, inceleme ve değerlendirmeler tamamlandıktan sonra ilgili bakanlıklarla da görüşerek vakit kaybetmeden çözüm üretecek çalışmaları başlatacaklarını söyledi.

Küçük, Lefkoşa’da trafiği düzenlemek amacıyla yapılan altyapı çalışmalarını sırasıyla anlatarak, sorun yaşanan noktaları zaten bildiklerini, ancak sabah saatlerinde sıkışıklığı yerinde görmenin yararlı olduğunu ifade etti.

Bu haber toplam 1346 defa okunmuştur