1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. KTTB’den Fellahoğlu’na ziyaret
KTTB’den Fellahoğlu’na ziyaret

KTTB’den Fellahoğlu’na ziyaret

Berova, LTB'ye her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını belirtti.

A+A-

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Kadri Fellahoğlu dün Kıbrıs Türk Tabipler Birliği (KTTB) Başkanı Dr. Özdemir Berova ile KTTB As Başkanı Dt Teksen Köroğlu’nu kabul etti. Ziyarette birlik yönetim kurulu üyeleri Dr. Özlem Gürkut , Dr. Mustafa Taşeli, Dr.Erden Aşardağ  ile Dt. Ayşe Günbay da hazır bulundu.

Berova: “LTB’ye her türlü katkıyı yapmaya hazırız”


KTTB Başkanı Dr. Özdemir Berova, LTB’nin çok büyük sıkıntılar içinde olduğunun herkes tarafından bilindiğini belirterek, LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu’nun göreve geldiği ilk günden itibaren sorunların çözümü için yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi. KTTB’nin halk sağlığı ile ilgili konulara duyarlı olduğunu önemle vurgulayan Berova, ülkemizin çağdaş bir başkente sahip olması, LTB’nin düzgün bir şekilde çalışması ve sürdürülebilir bir belediyecilik hizmeti verebilmesi için LTB'ye her türlü katkıyı yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Fellahoğlu: “El birliği ile yoğun bir şekilde çalışıyoruz”


LTB Başkanı Kadri Fellahoğlu KTTB’nin çok önemli bir sivil toplum örgütü olduğunu söyledi. 1 buçuk  ay gibi kısa bir süreden beri görevde olduğunu söyleyen Fellahoğlu, LTB’nin içinde bulunduğu zor duruma karşın yine de güzel işlere imza atıldığını belirtti. Çağdaş bir başkent yaratmak için bu hizmetlerin çok daha ilerisine çıkılması gerektiğine vurgu yapan Fellahoğlu, bunun için gerek çalışanlar gerekse de belediye meclis üyelerin el birliği ile yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi. İçme su analizleri ile gıda denetimlerinin aralıksız sürdüğüne de vurgu yapan Fellahoğlu söz konusu sonuçların kamu oyu ile düzenli olarak paylaşıldığını belirtti.

Haşere mücadelesi ile ilgili olarak da bilgiler veren Fellahoğlu, LTB’nin Biyologlar Derneği, KTTB, KT Tabipler Odası, KT Belediyeler Birliği, Çevre Mühendisleri Odası ve ÇEKOVA ile haşere mücadelesinin nasıl yapılması gerektiği yönünde sürekli toplantılar yapmakta olduğunu söyledi. Gerek belediyenin içine düşürüldüğü durum gerekse de 7 nisanda gerçekleşen ara seçimler nedeni ile Mart ayında başlanması gereken haşere ile mücadeleye bu yıl geç başlandığını anlatan Fellahoğlu, bunun yanı sıra haşere mücadelesinin son 2 yıldır doğru dürüst yapılmadığını söyledi.Bu olumsuzluklar neticesinde fare, hamamböceği, kara sinek ve sivri sinek polülasyonunun arttığını kaydeden Fellahoğlu, LTB’nin deneyimli personeli ile sorunun çözümü için yoğun bir şekilde çalıştığını söyledi.

Bu haber toplam 1076 defa okunmuştur