1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. KTHY önü davası görüşülemedi
KTHY önü davası görüşülemedi

KTHY önü davası görüşülemedi

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülmesi beklenen KTHY önü TC Başbakanı Tayyip Erdoğan protestosu davası görüşülemeden ertelendi

A+A-

Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nde görüşülmesi beklenen KTHY önü TC Başbakanı Tayyip Erdoğan protestosu davası görüşülemeden ertelendi.

yargilaniyoruz.org’tan konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle:

Hatırlanacağı üzere dava, 19 Temmuz 2011 tarihinde KTHY önünde Tayyip Erdoğan’ı protesto etmek için toplanan kitleye polisin saldırması ve 6 kişiyi gözaltına alması ile başlamıştı. Olaylardan bir sene sonra açılan davada Şevki Yoldaş, Salih Batak, KTAMS üyesi Bülent Kurt, Marksist Barikat’tan Ahmet Cenkler, Baraka Aktivisti Mustafa Keleşzade ve YKP yürütme kurulu üyesi Nevzat Hami’nin yargılanma süreçleri devam etmekte.
Son gerçekleşen duruşmada sanık eylemciler hakkında polisi darp ve görevinden men suçlamaları ile ilgili ithamlar okunmuş ve suçlamalar eylemciler tarafından reddedilmişti. Bunun üzerine ise davanın görüşülmeye başlanması ve bu amaçla savcılığın tanıklarından ikisinin hazır edilerek dinlenilmesi için dava 18 Mart tarihine ertelenmişti.
Bugün gerçekleşen duruşmada, 6 sanık eylemci salonda hazır bulunurken, savcılığın iki tanığının hazır olmadığı ve savcının rahatsızlığından ötürü mahkemede bulunmadığı gözlemlendi.
Görüşülemeyen dava, mahkemenin savcılığın iki tanığının hazır edilmesine fırsat vermek amacı ile 29 Nisan 2013 tarihine ertelendi.

Bu haber toplam 1932 defa okunmuştur