Kartal, yuvasından belli olur

Kartal, yuvasından belli olur

İkinci Şampiyonu olarak 1’inci Lig’e yükselen Yenicami Ağdelen Kulübü, 2011 - 2012 Futbol Sezonu’nda şampiyonluk mücadelesi verecek takımlar arasında görülüyor. 1983-1984 Futbol Sezonu’nda 1’inci Lig Şampiyonluğu elde eden s

A+A-

Yenicami Ağdelen Kulübü, ülkemizin en modern lokaline sahip

 

Kartal, yuvasından belli olur

 

·        Devletten 105 dönümlük bir yer talep ettiklerini belirten Yenicami Kulübü Başkanı Kaan Kaner ve Lokal Sorumlusu Gökhan Necipoğlu, bunun gerçekleşmesi halinde hemen inşaata başlamaya hazır durumdalar

 

·        Kaner: “Göreve gelirken, hedeflerimizden biri de kulübe kalıcı gelir elde sağlamaktı. Kalıcı tesis, kalıcı gelir demektir. Bu nedenle yeni tesislerimizi inşa edeceğimiz arazi bizler için çok önemlidir. Devlet, eğer her yıl kapısını aşındırmamızı istemiyorsa, bizlere bu olanağı tanımalıdır.”

 

 

İkinci Şampiyonu olarak 1’inci Lig’e yükselen Yenicami Ağdelen Kulübü, 2011 - 2012 Futbol Sezonu’nda şampiyonluk mücadelesi verecek takımlar arasında görülüyor.

1983-1984 Futbol Sezonu’nda 1’inci Lig Şampiyonluğu elde eden siyah beyazlı kulüp, KKTC’nin ilk şampiyonu olmayı başarmış, ancak bu kulübün son 1’inci Lig şampiyonluğu olmuş.

2’nci Lig’e düşme şansızlığı da yaşayan Yenicami, bununla da kalmadı. Kulüp değil başkan, yönetici bulamaz durumlara düşerek siyah beyazlı takıma gönül verenleri üzdü.

Son iki yıldır Yenicami Ağdelen Kulübü gözle görülür bir yükseliş içerisindedir. 5 yıllık bir dönem için göreve gelen genç yönetim, ilk yıl 2’nci Lig’de kalmayı başardı, ikinci yıl A takım, U19 ve U14 takımlarında yenilmeden şampiyonluklar elde edip 1’inci Lig’e yükseldi.

 

TESİSLEŞME

Kısa sürede elde edilen başarı sadece futbolda değil tesisleşmede de oldu. Takımın renkleri siyah beyaz olduğu ve kulüp binası bu renklerle boyandığı için dışarıdan pek fark edilmese de kulüp avlusuna girilir girilmez değişiklik hemen fark ediliyor.

Yenicami Ağdelen Kulübü baştan aşağıya yenilenmiş durumda. Hatta öyle ki bu tesisin tamiratı için harcanan efor ve maddiyat, yenisinin yapılmasına harcanacak efor ve maddiyattan daha büyük olmuş.

Yenicami Ağdelen Kulübü Lokal Sorumlusu Gökhan Necipoğlu, 650 metre karelik alana sahip binanın yenilenmesi için 200,000 (İki Yüz Bin) TL harcandığını söylüyor. Bu paranın tümü nakit olarak konmadı elbette, bir kısmı sponsorların katkı koydukları malzemeler olarak yer almış.

 

“ÜÇ KISIM HALİNDE GERÇEKLEŞTİRDİK”

“Öncelikle sponsorlarımıza teşekkür ederim” diyerek sözlerine başlayan Gökhan Necipoğlu, “Lokalin yenilenmesini üç kısım halinde gerçekleştirdik” dedi.

İki yıla sığdırılan bu yenilenmeye gelince, başta Necipoğlu olmak üzere tüm Yenicami Ağdelen Kulübü yöneticileri ne kadar övünse azdır.

“Birinci kısımda Lokalimizin genel bir bakımını yaptık. İkinci kısımda toplantı salonları, sporcu odalarını yeniledik. Üçüncü kısımda ise lokalin girişini, soyunma odalarını, malzeme odalarını ve dış mekanı yeniledik.”

 

“ZOR OLANI YAPTIK”

“Bizim girmek istemediğimiz bir mekana, başkalarını davet etmek olmazdı” diyerek sözlerine başlayan Yenicami Ağdelen Kulübü Başkanı Kaan Kaner, “Öncelikle mevcut binamızı uygun bir lokale dönüştürmemiz gerekiyordu, bizler de bunu yaptık. Toplantı odalarımız, soyunma odalarımız, malzeme odlarımızla bugün belki en modern kulüp lokaline sahibiz” şeklinde konuştu.

Futbolda elde edilen başarıyı başka spor dallarına da taşımak istediklerini, mevcut lokalin buna imkan vermediğini söyleyen Kaner şöyle devam etti, “Masa tenisi, bilardo, darts, bisiklet, basketbol, hentbol, voleybol ve kadınlar futbolu gibi branşlardan bizlere teklifler geliyor. Bu teklifleri değerlendirmek, sadece futbol kulübü olmadığımı göstermek istesek de mevcut lokalimiz buna izin vermiyor.”

 

105 DÖNÜMLÜK ARAZİ TALEBİ

Devletten 105 dönümlük bir yer talep ettiklerini, henüz olumlu yanıt alamadıklarını belirten Yenicami Ağdelen Kulübü Başkanı Kaan Kaner ve Lokal Sorumlusu Gökhan Necipoğlu, bunun gerçekleşmesi halinde hemen inşaata başlamaya hazır olduklarını söylediler.

Arazinin bir an evvel verilmesi halinde, 3-5 yıl içerisinde çok daha verimli ve daha kullanılabilir bir tesis yaratılacağını iddia eden Başkan Kaan Kaner, bu konuda iddialı.  Kaner, “Her yıl planlanan yatırımı yapmazsak, araziyi elimizden alıp, başkasına versinler” dedi.

 

KALICI GELİR

Göreve gelirken, hedeflerinden birinin de kulübe kalıcı gelir elde etmek olduğunu anımsatan Kaner, “Kalıcı tesis, kalıcı gelir demektir. Bu nedenle yeni tesislerimizi inşa edeceğimiz arazi bizler için çok önemlidir. Devlet, eğer her yıl kapısını aşındırmamızı istemiyorsa, bizlere bu olanağı tanımalıdır. Hatta sadece bize değil, buna hazır olduğunu söyleyen tüm spor kulüplerine böylesi olanaklar sunmalıdır” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 621 defa okunmuştur