1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Kamu-İş grevde
Kamu-İş grevde

Kamu-İş grevde

Kamu-İş’in örgütlü bulunduğu yerlerde başlatılan grevler 5 gün sürecek.

A+A-

Kamu İşçileri Sendikası (Kamu- İş), kıdem tazminatının kaldırılacağı gerekçesiyle, kıdem tazminatı uygulanan işyerlerinde grev başlattı.

Kamu-İş’in örgütlü bulunduğu yerlerde başlatılan grevler 5 gün sürecek.

Kamu İş yönetimi, Sendika ile Karma İşçi Komitesi arasında, Devlet İşçileri Toplu İş Sözleşmesi üzerinde sürdürülen müzakerelerde uzlaşmaya varılamadığını belirterek, 1-5 Nisan tarihleri arasında greve gidileceğini açıklamıştı.

Sendika Başkanı Sami Dilek, yaptığı açıklamada, kıdem tazminatlarının kaldırılması düşüncesinin tıkanıklık yarattığını bu nedenle Toplu İş Sözleşmesi’nin imzalanamadığını kaydetmişti.

Lefkoşa’da eylem yapmayı da planlayan Sendika, Lefkoşa’daki Kamu-İş Genel Merkezi’ne gelmek isteyen üyelere yönelik Girne, Gazimağusa, Lefke ve Güzelyurt bölgelerinden otobüs servisi sağladı.

BÜRO-İŞ DE GREV UYGULUYOR

Kamu-İş’e destek amacıyla Büro-İş de bugün grev uyguluyor.

Sendika, geçen hafta yaptığı açıklamada, “kıdem tazminatlarının hükümet tarafından tek taraflı kaldırılmak istenmesine karşı durmak için Kamu-İş’in yanında yer alacağımızı ve 1 Nisan 2013 Pazartesi günü Büro-İş’e bağlı  bütün işyerlerinde 1 günlük grev yapacağımızı duyururuz” demişti.

Bu haber toplam 1062 defa okunmuştur