Kabul üstüne kabul!

Kabul üstüne kabul!

Ülke sporunda çözümlenmeyen birçok konu var. Tesislerin tel tel döküldüğü son zamanlarda Spor Bakanı Kemal Dürüst, ziyaret ve kabullerden fırsat bulamıyor. Kemal Dürüst’ü günde ortalama 3-4 tane kurum veya kuruluş ziyaret edip sorunlarını anlatıyor.

A+A-

Ülkede birçok tesis bakım ve tamir beklerken Spor Bakanı Kemal Dürüst, kabullerden başını kaşıyacak vakit bulamıyor

 

Kabul üstüne kabul!

 

·        Kemal Dürüst’ü günde ortalama 3-4 tane kurum veya kuruluş ziyaret edip sorunlarını anlatıyor. Ziyaretlerde söylenen sözler ve kullanılan cümleler, bir önceki ziyarette söylenenlerle aynı

 

·        Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün dün üç kabulü vardı. Dürüst önce Taekwondo Federasyonu, ardından Galatasaray ve Antalya masterlerinden sonra Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’nü kabul etti

 

 

YENİDÜZEN Spor Servisi

Ülke sporunda çözümlenmeyen birçok konu var. Tesislerin tel tel döküldüğü son zamanlarda Spor Bakanı Kemal Dürüst, ziyaret ve kabullerden fırsat bulamıyor. Kemal Dürüst’ü günde ortalama 3-4 tane kurum veya kuruluş ziyaret edip sorunlarını anlatıyor. Ziyaretlerde ise söylenen sözler ve kullanılan cümleler, bir önceki ziyarette söylenenlerle aynı olması spor kamuoyunda büyük tepkilere neden oluyor.  

 

DÜN ÜÇ KABUL

Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün dün üç kabulü vardı. Dürüst önce Taekwondo Federasyonu, ardından Galatasaray ve Antalya masterlerinden sonra Binatlı Yılmaz Spor Kulübü’nü kabul etti.  

 

KKTC MOK SADECE TAEKWONDO’NUN YANINDA MI?

Öte yandan bugüne kadar Spor Bakanı Kemal Dürüst’e federasyonların yaptığı ziyaretlerde KKTC MOK yetkilileri bulunmazken, sadece taekwondo veya Uzak Doğu sporları ile ilgili kurum veya kuruluşların yaptığı ziyaretlerde KKTC MOK yetkililerinin bulunması dikkat çekti.

 

ZİYARETLER VE SÖYLENEN CÜMLELER

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün dünkü ilk konukları İskoçya’da yapılan ve olimpik bir kurulu olmayan federasyonun düzenlediği “Dünya Taekwondo Şampiyonası”nda başarı elde eden Taekwondo Milli Takımı kabul etti.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst kabulde yaptığı konuşmada taekwondocuların İskoçya’daki başarılarının büyük olduğunu vurgulayarak dünya şampiyonasının da KKTC’de yapılmasının da büyük bir olay olduğunu söyledi.

 

BİNATLI’YI KABUL

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, Raif Erkıvanç başkanlığındaki Binatlı Spor Kulübü Yönetim Kurulu’nu kabul etti.

Bakan Dürüst’ün makam odasında gerçekleştirilen kabulde konuşan Biantlı Yılmaz Spor Kulübü Başkanı Raif Erkıvanç, bakanın çok yoğun programı olmasına rağmen, kulüp olarak kendilerini kabul ettiğinden dolayı teşekkür etti.

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ise kabulde yaptığı konuşmasında, Binatlı Yılmaz Spor Kulübü başkan ve yönetimini ağırlamaktan mutlu olduğunu ve yeni görevlerinde başarılar diledi.

Bakan Dürüst, Binatlı’nın iyi ve güzel bir camia olduğunu, futbol geçmişi başarılarla dolu bir kulüp olduğunu hatırlatarak, özveri ile çalışan kulüp yönetimi kutlayarak, bu görevi yapmak kutsal bir görev ve halka hizmet olduğunu belirterek, yönetimlerin en büyük görevi gençleri kötü alışkanlıklardan uzak tutmak, KKTC’yi gelecekte yönetecek gençlerin sağlam kişiliğe sahip, iş bölümü ile iş birliğini kavrayabilen gençlerin yetiştirilmesi görevleri arasında olduğunun vurguladı.

 

GALATASARAY VE ANTALYA MASTERLERİ

20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Dış İşleri Bakanlığı tarafından düzenlenen Masterler Turnuvası’na katılmak için ülkemize gelen Galatasaray, Antalya Masterler Takımı ile Gümülcine Türkleri Masterler Takımı yöneticisinden oluşan ve Erhan Önal, Hasan Vezir, Evren, Altan gibi önemli eski futbolcular ile birlikte diğer futbolculardan oluşan bir grup, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst’e nezaket ziyaretinde bulundu.

Bakanlık toplantı salonunda gerçekleştirilen nezaket ziyaretinde konuşan Bakan Dürüst, 20 Temmuz 1974 de Anavatan yöneticilerinin ortaya koyduğu cesaret sonucunda, Anavatan’ın desteği ile bugünler gelinildiğini geçmişten günümüze tüm yöneticilere şükranlarını sundu.

Bakan Dürüst, Kıbrıs adası üzerinde KKTC’nin gelişmesi, bağlarının ne kadar çok sağlam olduğunu göstergesi ve güvende olduğumuzu hissediyoruz” dedi. “Sosyal bağları geliştirmek için sizin gibi önemli kişilerin ortaya koyduğunuz katkılardan dolayı ve bizim masterleri ile iş birliği içerisine girmeniz bizleri mutlu etmiştir, 20 Temmuz’un anlamı bizler için çok büyüktür” diyen Bakan Dürüst, bugünlere gelinmesinde en önemli gün olduğunun altını çizerek sözlerini tamamladı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 497 defa okunmuştur