1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İlk hafta YDÜ’nün
Joseph’e 8 maç ceza

Joseph’e 8 maç ceza

KTFF Disiplin Kurulu, dün gerçekleştirdiği toplantıda aldığı kararları yayınladı.

A+A-


Yenicami - Çetinkaya Telsim Süper Lig A Takımlar müsabakasında rakibine yaptığı sakatlamaya yönelik ve kasıtlı hareket (şiddetli hareket) nedeni ile rakibinin ayağının kırılmasına neden olduğu raporlardan ve incelen maç görüntelerinden tespit edilen Yenicami futbolcusu Joseph Amoah’a hareketin spor etiğine ve sporcu ahlakına aykırılığı da dikkate alınarak toplam 8 resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verildi.
Aynı maçta taraftarlarının hakemlere yönelik toplu halde yapmış oldukları “çirkin ve kötü tezahürat nedeni ile, Yenicami’ye ihtar cezası verilmesine oybirliği ile karar verildi.

Aziz Sakallı’ya 4 maç ceza
Lefke - Mağusa Türk Gücü Telsim Süper Lig A Takımlar müsabakasında, hakeme yönelik sportmenliğe aykırı söz ve davranışları nedeni ile yedek kulübesinden ihraç edildiği hakem raporundan tespit edilen  Lefke futbolcusu Aziz Sakallı’ya ihraç kararından sonra hakeme yönelik sergilediği davranışlarıda dikkate alınarak 4 resmi müsabakadan men cezası verilmesine oybirliği ile karar verildi.

Ozanköy’e para cezası
Ozanköy - Gönyeli Telsim Birinci Lig A takımlar müsabakasında taraftarlarının toplu halde ve hakemlere yönelik çirkin ve kötü tezahüratı gözlemci raporundan tespit edilen Ozanköy’e ilgili fiilin ikinci kez işlenmiş olduğu da göz önünde bulundurularak 750 TL para cezası verilmesine oybirliği ile karar verildi.

Kırmızı Kart cezaları
3 maç: Enver Candağ, Andaç Küçükandaç (Lefke), Hüseyin Çakmak (Ozanköy), Hasan Kırmızı (G.Birliği), Mustafa Zorba (Mormenekşe), İsmail Eker, Muhammed Koydu (Tatlısu), Yakup Yaba, Yusuf Tazeoğlu (Y.Boğaziçi), İbrahim Demir (Dipkarpaz)
2 maç: Hakan Bardakçıoğlu (Lefke), Halil Altınbaş (MTG), Feyyaz Gül (Ozanköy), Talip Keskiner (Zümrütköy)
1 maç: Oktay Polat (GG), Mustafa Kermeoğlu (Göçmenköy), Nihat Sıkar, Galip Nalbantoğlu (Çetinkaya), Ali Ceylan (Dumlupınar), Ali Okan Şengül, Hüseyin Ermiş (Esentepe)

4 sarı kart cezalıları
Hüseyin Karava, Halil Uskuri (Lefke), Duran Oktay Lefkoşa (Dumlupınar), Orhan Çimen (Vadili), Ahmet Zaifoğlu (B.Bağcıl), Bayram Özgün (TOL), Fırat Borak, Abdullah Kaya, Hüseyin Özdınak (G.Birliği), Ertan Denizer, Reşat Yavuz, Muhammed Yoksul, Mehmet Alıcı (Tatlısu), Ayhan Şarman (İncirli), Tüner Şevki (Zümrütköy), Sami Ergazi (MTG), Sabri Uskanbaş (Göçmenköy), Ömer Nebiloğlu (Esentepe), Veli Avcı (Gönyeli), Seyit Çorba (Ozanköy), Deniz Enyong (GG), Akana Williem, Kuate Loioue (Cihangir), Herron Berian (Hamitköy)

Antrenör – yönetici cezaları
2 maç: Niyazi Cemmedo (G.Birliği)
1 maç: Gökmen Davutoğlu (Binatlı), Ali Sururi (G.Birliği)

Bu haber toplam 889 defa okunmuştur