1. HABERLER

  2. SPOR

  3. İpi kim göğüsleyecek?
İpi kim göğüsleyecek?

İpi kim göğüsleyecek?

İkinci Lig Doğu Grubu’nda son haftaya girilirken, Akıncılar ve Geçitkale şampiyon olabilmek için sahaya çıkacak

A+A-

İkinci Lig Doğu Grubu lideri Akıncılar son haftada Mehmetçik deplasmanına, bir puan gerisinde bulunan Geçitkale Çanakkale deplasmanına konuk olacak.

Akıncılar Başkanı Cenk Özyalçın, Akıncılar camiası olarak, heyecanla ve birlik halinde Mehmetçik maçına kenetlendiklerini ve kazanacaklarından hiçbir şüpheleri olmadığını iddia etti

Geçitkale Başkanı Olsan Oran lider Akıncılar’ın sadece bir puan gerisinde olduklarını, Akıncılar’ın puan kaybetmesi ve kendilerinin kazanması halinde şampiyon olacaklarını belirtti

Necmi Belge

Telsim İkinci Ligi’nin sonuna gelinirken, geçtiğimiz hafta şampiyonluğunu ilan eden Batı Grubu şampiyonu Baf Ülkü Yurdu’nun ardından, bu hafta da Telsim İkinci Ligi Doğu Grubu’nda şampiyon belli olacak.
Ligin son haftasına lider giren Akıncılar ile 16. haftadaki Dipkarpaz yenilgisiyle, bir puan farkla liderliği Akıncılar’a devreden Geçitkale, Telsim Birinci Ligi’ne yükselecek ikinci takım olmak için farklı rakiplerle deplasmanda mücadele edecekler. Lider Akıncılar, Mehmetçik deplasmanına giderken, ikinci sıradaki Geçitkale ise de Çanakkale deplasmanında ter dökecek.

Özyalçın “ Kazanacağımızdan şüphem yok” 
Bu kritik hafta ile ilgili olarak, YENİDÜZEN Spor Servisi’nin sorularını yanıtlayan Akıncılar başkanı Cenk Özyalçın, bütün camianın dört gözle bu maçı beklediğini söyledi. Üç yıldır, Telsim İkinci Ligi’nde mücadele ettiklerini anımsatan Özyalçın, artık gerçek yerlerine dönme zamanlarının geldiğini belirtti.
Özyalçın, Akıncılar camiası olarak, heyecanla ve birlik halinde bu maça kenetlendiklerini ve kazanacaklarından hiçbir şüpheleri olmadığını iddia etti.
Mehmetçik maçı öncesinde, Cumartesi günü Mehmetçik Çelebi Garden’da bir günlük  kampa gireceklerini açıklayan Öyalçın, takımda sakat ve cezalı futbolcu bulunmadığını söyledi.
Futbolcularının bu maç ile yatıp, kalktıklarını ve moral motivsyonlarının en üst düzeyde olduğunu dile getiren Özyalçın, kendi söylemiyle inşallah tanrının Birinci Lig’e adım atıp, yükselmeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Oran “ Şansımız devam ediyor”
Bu sezon yükseldiği Telsim İkinci Ligi Doğu Grubu’nda adeta harikalar yaratarak, 16. haftaya kadar liderliğini koruyan ancak 16. haftada deplasmanda kendi kalelerine attıkları bir gol ile mağlup olduktan sonra liderliği devreden Geçitkale’yi heyecan bastı.
Gözünü deplasmandaki Çanakkale, kulağını ise lider Akıncılar’ın karşılaşacağı Mehmetçik maçına döndürden Geçitkale’de hesaplar bu iki karşılaşma için yapılıyor.
Akıncılar Başkanı Cenk Öyalçın gibi, bu kritik hafta ile ilgli olarak, YENİDÜZEN’e konuşan Geçitkale başkanı Olsan Oran son dakikaya kadar mücadele edeceklerini belirtti.
Dipkarpaz maçının 18. dakikasında kendi kalelerine  attıkları gol ile ellerindeki şansı  kaybettiklerini ifade eden Oran, buna rağmen puan sıralamasında şanslarının  devam ettiğini söyledi.
Lider Akıncılar’ın sadece bir puan gerisinde olduklarını anımsatan Oran, Akıncılar’ın puan kaybetmesi ve kendilerinin kazanması halinde şampiyon olacaklarını belirtti.
Ligin çok uzun bir süreç olduğunu dile getiren Oran, bu süreçte Geçitkale’ye katkı koyan futbolcularına, yöneticilerine, taraftarlarına ve kendilerini destekleyen herkese teşekkür ettiğini ifade etti.
Şampiyon olarak, Telsim Birinci Ligi’ne yükselmeseler bile, play –off’da bir üst lige çıkacaklarına inandığını belirten Başkan Oran, bu maçta rakipler olan Çanakkale’ye, Akıncılar ile Mehmetçik’e başarılar dilierken, futbolun kazanacağına inandığını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1129 defa okunmuştur