1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. İKİNCİ KEZ KURŞUNLANDI…
İKİNCİ KEZ KURŞUNLANDI…

İKİNCİ KEZ KURŞUNLANDI…

Gazimağusa’da Mehmet Güder’e ait kasap dükkanı dün akşam ikinci kez kurşunlandı.

A+A-

 

Gazimağusa’da Mehmet Güder’e ait kasap dükkanı dün akşam ikinci kez kurşunlandı. Larnaka Yolu üzerinde bulunan ‘Güder Kasap’ isimli iş yeri, 24 Ocak 2013 tarihinde de kurşunlanmıştı. Dün akşam saat 20.00 sıralarında meydana gelen olayda, meçhul bir şahıs iş yerini kurşun yağmuruna tuttu. Kasap dükkanın kapalı olduğu bir sırada gerçekleşen saldırıda,6 el ateş açıldı. Kurşunlar, işyerinin camlarına, kapıya ve duvara isabet etti.
POLİS OLAY YERİNDE
İlk kurşunlama ile ilgili soruşturma devam ederken büyük bir pervasızlıkla ikinci kurşunlamanın gerçekleşmesi şaşkınlık yarattı. Olay yerine geniş bir güvenlik şeridi çekerek inceleme başlatan polis ekipleri, saldırganın yolun karşısındaki van tipi bir aracın arkasından ateş ettiğini saptadı, ayni yerde boş mermi kovanları da bulundu. Ateş ettikten sonra yaya olarak kaçan ve saldırgana ait olduğu sanılan bir şapka ile bazı emareler de yaklaşık 30 metre ileride tespit edildi.
GÜVENLİK KAMERASI DEVREDE
Bu arada Güder Kasap’a ait güvenlik kamerası da olayı görüntüledi. Polis kamera kayıtlarından da yararlanarak saldırganı yakalamaya çalışıyor.
AYNI SİLAH
Yapılan ilk tespitlerde, saldırıda kullanılan tabanca’nın ilk kurşunlamada olduğu gibi 7.65 mm çapında olduğu saptandı. Saldırının ayni silahla gerçekleştirildiğine inanılıyor. Bilindiği gibi, Gazimağusa’da geçtiğimiz günlerde, Axess Apple mağazasında Mehmet Demiray’ın 6 kurşunla yaralanması ve Mehmet Güder’in işyerinin ilk kurşunlanması olaylarında kullanılan tabancanın, yapılan balistik incelemede aynı olduğu saptanmıştı.
Mehmet Güder, işyerinin kurşunlandığını, komşunun telefonu ile öğrendiğini belirterek ilk olayda olduğu gibi kimseyle husumeti olmadığını tekrarladı.

Bu haber toplam 1898 defa okunmuştur