1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. RABAT'TA 'KADIN' KONUŞTU
HUKUK MÜCADELESİ BAŞLADI

HUKUK MÜCADELESİ BAŞLADI

Tel-Sen, Bakanlar Kurulu tarafından Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na verilen şirket kurma ve Telekomünikasyon Dairesi’nin mevcut altyapısını bu şirkete aktarma yetkisinin iptali için dün Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurarak davayı A

A+A-

 

Tel-Sen, Bakanlar Kurulu tarafından Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’na verilen şirket kurma ve Telekomünikasyon Dairesi’nin mevcut altyapısını bu şirkete aktarma yetkisinin iptali için dün Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvurarak davayı Anayasa Mahkemesi’ne götürme mücadelesi başlattı.

Kıbrıs Türk Telekomünikasyon Çalışanları Sendikası (Tel-Sen) Başkanı Tamay Soysan yaptığı açıklamada, “Hukuka güveniyoruz. Yasal hiçbir dayanağı olmadan Bakanlar Kurulu’nun aldığı Telekomünikasyon Dairesi’nin altyapısını yeni bir şirket kurup bu şirkete devretme ve bunun için de Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı’nı yetkilendirmek minareyi çalmaya kılıf yaratmaktır” dedi.

Dairenin özelleştirilmesine veya şirketleştirilmesine karşı her tür mücadeleyi vermeye devam edeceklerini söyleyen Soysan, Taşel İçki Fabrikası’nda Emek-İş’e üye dört çalışanın işten atılmasını da kınadı.

Bu haber toplam 998 defa okunmuştur