Hristofyas’tan kabine değişikliği beklentisi

Hristofyas’tan kabine değişikliği beklentisi

Hristofyas’ın, hükümetinin içerisinde bulunduğu krizi kabine değişikliği yaparak göğüslemeyi planladığı bildirildi

A+A-Geçtiğimiz Pazartesi günü “Evangelos Florakis” Deniz Üssünde muhafaza edilen patlayıcıların infilak etmesinin ardından Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’ın, hükümetinin içerisinde bulunduğu krizi kabine değişikliği yaparak göğüslemeyi planladığı bildirildi.
Rum basınından Politis ve diğer gazeteler, Hristofyas’ın bu sabah saat 10:00’da Rum Ulusal Konseyi’ni toplayarak planları hakkında bilgi vermesinin beklendiğini, bazı partilerin ise Hristofyas’ın istifasını isteyebileceklerini yazdılar.
Politis haberini: “Geniş Kabul Görecek Bakanlar Arıyor” manşetiyle verirken Hristofyas’ın bugün yapılacak toplantıda, gerekirse muhalefet partilerinden şahsılar da olmak üzere, geniş kabul görecek yeni bir kabine oluşturmayı önermesinin beklendiğini yazdı.
Hristofyas’ın bu önersinin kabul göreceğine dair büyük kuşkuların bulunduğunu ifade eden gazete, Rum Ekologlar ve Çevreciler Hareketi’nin hükümetin istifasını istediğini, KS EDEK’in ise Hristofyas’ın başkanlığında olsun ya da olmasın, “geçici acil durum hükümeti” kurulmasını önerdiğini vurguladı.

 

 

 

 

Bu haber toplam 627 defa okunmuştur