HABERİMİZ GÜNDEM OLDU

HABERİMİZ GÜNDEM OLDU

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, Dr. Küçük Bulvarı üzerine yapılmakta olan tribün inşaatı ile ilgili spekülasyonlara yanıt vererek, tribünün yeşil alan içinde olmadığını söyledi. LTB Başkanı Bulutoğluları, tribün konusunda bugün

A+A-

Bulutoğluları ‘yasadışı’ inşaatı üstlendi

 

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Cemal Bulutoğluları, Dr. Küçük Bulvarı üzerine yapılmakta olan tribün inşaatı ile ilgili spekülasyonlara yanıt vererek, tribünün yeşil alan içinde olmadığını söyledi.

LTB Başkanı Bulutoğluları, tribün konusunda bugün düzenlediği basın toplantısında, tribün yapımı ile ilgili harita üzerinde sunum yaptı ve detaylı bilgiler verdi.

LTB Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, basın toplantısında Şehir Planlama Dairesi Müdürü Hasan Baltacıgil de hazır bulundu.

“HER İHALEDE % 20’LİK EK İŞ PAYIMIZ VAR”

Çıkılan her ihale ile ilgili % 20’lik bir oranda ihaleye gerek olmadan ek iş yapılabileceğini açıklayan Bulutoğluları, tribün inşaatının bu kapsamda yapıldığını, belediye evleri ile ilgili ihaleyi kazanan şirketin kendilerinin direktifi ile bu işe başladığını belirtti.

Tribün inşaatını 20 Temmuz törenlerine kadar bitirmeyi amaçladıklarını vurgulayan Bulutoğluları, inşaatın yeşil alan üzerine yapıldığı spekülasyonlarına da harita üzerinden cevap verdi.

Bulutoğluları, inşaat alanının yeşil alan kapsamında olmadığını, bu konuda yasal hiçbir problem bulunmadığını belirtirken, Şehir Planlama Dairesi Müdürü Hasan Baltacıgil de konuyu teyit eden açıklamalarda bulundu.

“İZİN MAKAMI ZATEN BELEDİYELERDİR”

Belediyelerin izin makamı olduğunun altını çizen LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları, “Bu konuda kendi kendimize izin verecek halimiz yok” ifadesini kullandı.

İlgili yerde bulunan yeşil alanı; çok kötü, bakımsız ve atıl bir pozisyonda olduğu dönemde Çevre Koruma Dairesi’nden devraldıklarını, bu yeşil alan için de birçok yararlı proje ürettiklerini anlatan Bulutoğluları, yakın bir gelecekte gençler ve ailelerin de sosyalleşebileceği birçok güzel uygulamayı hayata geçireceklerini kaydetti.

Bulutoğluları, şehir yaşamının daha gürültülü ve hızlı olduğunu, bundan rahatsızlık duyanların da olabileceğini belirttiği konuşmasında, “Ancak şehirde, hele de Lefkoşa gibi merkezde yaşamak böylesi durumları da beraberinde getirir. Bu konuda şehir hayatına uymak gerekiyor” dedi.

“TÖRENLERE KATILAN İNSANLARIN YAŞADIĞI SIKINTIYI GÖREREK BU PROJEYİ BAŞLATTIM”

Birçok törene katıldığını ve çok kez törenlere gelen çocukların ve yaşlıların yaşadığı sıkıntıları gördüğünü belirten LTB Başkanı Bulutoğluları, “Biz gölgede tören izlerken, çocukların ve yaşlıların kızgın güneşin altında yaşadığı sıkıntıyı gördüm ve kendimi rahatsız hissettim. Bu inşaatı da o yüzden başlattım. Bu konuda askerden veya başka bir yerden emir aldığım konusu doğru değildir. Benim bu konuda tek söylediğim, askerin de bu tribün olayından memnun olacağıydı” ifadesini kullandı.

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 1990 defa okunmuştur