1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. DEVRAN'IN ÖLÜM SEBEBİ AÇIKLANDI
Gözler 9 Topta

Gözler '9 Top'ta

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından düzenlenen ve Lüksemburg’da gerçekleştirilmekte olan “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”nda “8 Top”a da veda ettik. İlk gün elde ettiği bir galibiyet ve bir mağlubiyetin ar

A+A-

 

 

İlk gün oynadığı iki karşılaşmanın birini kazanıp diğerini kaybeden Berk, dün oynadığı ilk iki karşılaşmayı kazanarak 5’inci tura yükselme başarısı gösterdi. 5’inci turda Alman Gençler Şampiyonu ile eşleşen Berk karşılaşmayı 6 - 5 kaybetti.

 

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından düzenlenen ve Lüksemburg’da gerçekleştirilmekte olan “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası”nda “8 Top”a da veda ettik.

İlk gün elde ettiği bir galibiyet ve bir mağlubiyetin ardından sporcularımızdan Berk Mehmetcik “8 Top”ta da başarılı sonuçlar almaya devam etti. Dün oynadığı ilk iki maçtan da galibiyet ile ayrılan sporcumuz Berk Mehmetcik, 5’inci turda eşleştiği 2009 Almanya Gençler Şampiyonu Filler Josuha’ya mağlup olmaktan kurtulamadı.

 

ŞAMPİYONLA EŞLEŞTİ

Berk, dün sabah oynadığı karşılaşmalarda önce İsviçreli bilardocu Michael Schreider, ardından Litvanyalı bilardocu Rapolas Paulavicius’u aynı skor ile 6 - 2 mağlup etti. Berk’in 5’inci turdaki rakibi ise 2009 Almanya Gençler Şampiyonu Filler Josuha oldu. Çekişmeli geçen karşılaşmada skoru 5 - 5’e getiren Berk, rakibine 6 - 5 mağlup oldu ve “8 Top”a veda etti. Pupils’lardaki diğer temsilcimiz Mehmetali Sözgen ise sabah oynadığı karşılaşmada Danimarkalı Haydar Falah’a 6 - 2 mağlup oldu ve “8 Top”a veda etti.

Junior’larda mücadele etmekte olan diğer sporcumuz Hüseyin Çelikağ ise ilk gün elde ettiği galibiyetin ardından dün önce Slovak Robert Latika’ya 7 - 1, ardından Hollandalı Marc Bijsterbusch’a 7 - 3 mağlup oldu ve “8 Top”a veda etti.

 

 “9 TOP”

Straight pool, “10 Top” ve “8 Top”ta başarılı karşılaşmalar çıkaran sporcularımız gözlerini bugün başlayacak olan şampiyonanın son disiplini “9 Top” karşılaşmalarına çevirdi. Bu arada oynadığı ilk maçta Lüksemburg’a 2 - 1 kaybeden, ardından Belçika’yı 2 - 1 mağlup eden Genç Bilardo takımımızın dün akşam Macaristan ile karşılaşması bekleniyordu.

Limasol Türk Kooperatif Bankası’nın sponsorluğunda katıldığımız ve 32 ülkeden sporcuların mücadele ettikleri “Avrupa Gençler Bilardo Şampiyonası” 6 Ağustos 2011’de sona erecek.

Sporcularımızın şampiyonanın 4’üncü gününde elde ettikleri sonuçlar şöyle:

 

“8 Top” Pupıls

Berk Mehmetcik : 6  Michael Schreider (İsviçre) : 2

Berk Mehmetcik : 6  Rapolas Paulavicius (Litvanya) : 2

Berk Mehmetcik :  5  Filler Josuha (Almanya) : 6

Mehmetali Sözgen : 3  Haydar Falah (Danimarka) : 6

“8 Top” Junior

Hüseyin Çelikağ : 1  Robert Latika (Slovakya) : 7

Hüseyin Çelikağ :  3 Marc Bijsterbasch (Hollanda) : 7

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 641 defa okunmuştur