1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. ŞAMPİYON MUSTAFA SEDAT
Gönyeli Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yönlüer ile  dopra-dopra

Gönyeli Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yönlüer ile 'dopra-dopra'

YENİDÜZEN Spor Servisi olarak bu çizilen hedefleri ve yeni planlamayı en yetkili ağzı olan kulüp başkanı Ahmet Yönlüer ile görüşerek ileriki günlerde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldık. GÖNYELİ’YE SAHİP ÇIKMAK İÇİN BURADAYIM Uzun yıllar önc

A+A-

Gönyeli Spor Kulübü Başkanı Ahmet Yönlüer ile  “dopra-dopra”

Yönlüer: Hedef “Tesisleşmek ve Geniş Altyapı oluşturmak’

·        Gönyeli Spor Kulübü, Ahmet Yönlüer başkanlığında yeni bir döneme girdi. Geçtiğimiz sezon lig’de zor günler geçiren Gönyeli Spor Kulübü’nde yeni yönetim kadrosu ile hemen kolları sıvayarak kulübü geçmiş başarıları adına birçok yeni hedefler belirledi.

YENİDÜZEN Spor Servisi olarak bu çizilen hedefleri ve yeni planlamayı en yetkili ağzı olan kulüp başkanı Ahmet Yönlüer ile görüşerek ileriki günlerde yapılacak çalışmalar hakkında bilgi aldık.

GÖNYELİ’YE SAHİP ÇIKMAK İÇİN BURADAYIM

Uzun yıllar önce Gönyeli Spor Kulübü’nde başkanlık yapmış ve şampiyonluk yaşamış birisi olarak yeniden başkan olmaktaki amacının tamamen büyük  Gönyeli camiasına sahip çıkmak adına aday olduğunu vurgulayan Yönlüer, konuşmasına şöyle devam etti:

“Gönyeli’de de birçok kulüpte olduğu gibi başkan bulmanın ve yönetim oluşturmanın sıkıntısı yaşanmaktaydı biliyorsunuz. Gönyelili olarak ve de bir sporsever olarak Gönyeli’nin başkansız kalmasına göz yumamazdık bu duruma razı olmazdık. Öncelikle bu sebeple ben ve arkadaşlarım yönetim kuruluna aday olmayı ve tekrardan yönetime girmeyi arzu ettik.

Bundan sonrada en büyük sorun K.K.T.C sportif faaliyetlerdeki özellikle KKTC deki spor kulüplerindeki en büyük sorun olan bugün birçok kulübün sabit gelir getirici tesisleşmenin olmamasıydı. Tabi ki Bundan önce tabi ki ben üç dönem başkanlık yaptım lig şampiyonluğu da dahil olmak üzere birçok şampiyonluklar yaşadım. Gönyeli’nin mazisine baktığınız zaman birçok dönemde de onlarca lig şampiyonluğu, belki de onlarcadan fazlada da kupa ve makam kupaları şampiyonlukları vardır. Hep mazisi şampiyonluklarla dolu bir Gönyeli söz konusudur 1968‘de lige çıkmış olduğu günden itibaren. Artık şampionluklara doymuş bir camia söz konusudur. Burada en büyük eksiklik Gönyeli’de ve birçok kulüpte olduğu gibi sabit gelir getirici bir tesisinin olmayışıdır. Benim bu noktada ve arkadaşlarımla birlikte Gönyeli de oluşan yeni bir mentalite çerçevesinde ki bugün artık Gönyeli de sokaktan geçen bir vatandaşa veya bir sporsevere bile sorduğun zaman şampiyonluğun çok fazla birşey ifade etmediğini, alt yapıya önem vermenin, alt yapıdan çıkan gençlere sahip çıkmanın, sabit gelir getirici tesislerin yapılmasının Gönyeli’ye daha yaralı olacağı konusunda Camia hem de camiamıza mensup daha önce yıllarca hem sporcu, hem milletvekili olarak görev yapmış ister milletvekili olsun, ister bakan, ister belediye başkanı olsun arkadaşalrımızın da bu noktada bizlere destek olduklarını gördüm. Bundan önce başkanlık yapmış, yöneticilik yapmış olan görüşmüş olduğum birçok arkadaşımda hedefimizin doğru olduğu noktasında bize destek verdikten sonra adaylığımızı açıklamış olduk.

Hedeflerimiz alt yapıya önem vererek altttan yetişecek gençlerimizi yukarılara taşımak, başarılı bireyler yetişmesine yardımcı olmak,  orta sıradan yukarılara çıkabilecek bir takım yaratmak,  basketbol, darts gibi branjlarında faaliyetlerinin devam etmesini sağlamak ve en önemlisi sabit gelir getirici tesisler yapmaktır.

NOKTA TRANSFERLER HEDEFLİYORUZ

Başkan Yönlüer transfer çalışmalarıyla ilgili de şöyle konuştu; “Nokta atışı transferler yapmayı amaçlamaktayız. 3 yabancı hakkını en iyi şekilde kullanmak istemekteyiz. Bir tanesini Solomon’u takıma monte ederek kullanmak istiyoruz. Yerli transferlerde ise BTM ve o seviyedeki sporcularla tamamlama düşüncesindeyiz. Büyük transferler düşünmüyoruz” diye konuştu.

BİRLİK ve BERABERLİK SAĞLANDI

“Beni mutlu eden en önemli nokta, camiada yeniden bir toparlanma olduğunu görmektir. Milletvekilimiz Sn. Der. Mustafa Arabacıoğlu, Belediye Başkanımız Ahmet Benli, Bakanımız Ali Çetin Amcaoğlu, Belediye Meclis üyelerine kadar hangi partinin mensubu olursa olsun herkesin bu noktada bizlere destek vermesi beni çok mutlu etti ve daha arzulu hale gelmemi sağladı.  Bu desteğin devam etmesi ile Gönyeli’nin kısa zamanda toparlanarak neler yapabileceğini tüm spor ve futbol camiasına gösterebileceğimizi düşünüyorum” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1277 defa okunmuştur