1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Gönyeli Belediyesi’nden salon açıklaması…
Gönyeli Belediyesi’nden salon açıklaması…

Gönyeli Belediyesi’nden salon açıklaması…

“Konferans salonumuz ayrımsız tüm siyasi parti, dernek ve sendikalara açıktır”

A+A-

 

Gönyeli Belediyesi, bir siyasi partinin belediyenin konferans salonunu kullanmasıyla ilgili iddialara cevap vererek, konferans salonunun ayrım yapılmaksızın tüm siyasi parti, dernek, birlik, sendika, amatör ve gönüllü gruplara açık olduğunu bildirdi.

Gönyeli Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “Gönyeli Belediyesi konferans salonu, kentimiz ve bölgemizdeki sivil toplum örgütleri, dernekler, siyasi partiler, kurum ve kuruluşlar ile amatör topluluklara hizmet vermek, demokrasimizin unsuru tüm bu gruplara çağdaş bir ortam sağlamak amacıyla hizmete açılmıştır” denildi.

“HİZMET DEĞİL SUÇ GİBİ SUNMAK İSTEYEN ÇEVRELERİN TAVRI ÜZÜCÜ”

Gönyeli Belediyesi konferans salonunun modern bir yatırımla yapım amacının böylesi toplantılara ev sahipliği üzerine konumlandığı, bunu bir hizmet değil de suç gibi kamuoyuna sunmak isteyen çevrelerin tavrının üzücü olduğu kaydedildi.

Açıklamada, “Gönyeli Belediyesi konferans salonu bugüne kadar pek çok farklı siyasi parti, dernek ve kurumumuza ev sahipliği yapmış, Gönyeli Belediyesi de bu hizmeti sunmaktan gurur duymuştur” ifadeleri yer aldı.

Belediye açıklamasında yerel yönetimlerin en başta gelen görevlerinden birinin de siyasi ya da sivil toplum kuruluşlarına toplantı ya da etkinliklerini yapabileceği ortamlar sunmak olduğu vurgulandı.

(tak)

Bu haber toplam 1646 defa okunmuştur