GAZİ TIP GELDİ

GAZİ TIP GELDİ

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Tıp Fakültesi’nin 2012-2013 Akademik Yılı itibarıyla yeniden öğrenci kabul etmeye başlayacağı bildirildi. DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Tıp Fakültesi, Ankara Gazi Ü

A+A-

 

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Tıp Fakültesi’nin 2012-2013 Akademik Yılı itibarıyla yeniden öğrenci kabul etmeye başlayacağı bildirildi.

 

DAÜ Halkla İlişkiler ve Basın Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Tıp Fakültesi, Ankara Gazi Üniversitesi (GÜ) ile işbirliği halinde hayata geçirilecek.

 

DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak ile Gazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Rıza Ayhan’ın konuyla ilgili bir araya geldiği belirtilen açıklamada, “İki üniversitenin komiteleri çalışmalara başlamış olup DAÜ Tıp Fakültesi’ne tekrar öğrenci kabul edilmesi kararı verilmiştir” denildi.

 

Geçen yıl eğitime başlayan Sağlık Bilimleri Fakültesi ve bu yıl faaliyete geçen Eczacılık Fakültesi’ne Tıp Fakültesi’nin de eklenmesiyle DAÜ’nün sağlık alanında bölgenin en güçlü yüksek öğrenim kurumu haline geleceğine vurgu yapılan açıklamada, toplam 10 Fakülte, 4 Yüksek Okul ve İngilizce Hazırlık-Yabancı Diller Okulu’yla güçlü bir üniversite olarak yoluna devam ettiği kaydedildi.

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 2184 defa okunmuştur