1. HABERLER

  2. SPOR

  3. “En az hata yapan çıkacak”
“En az hata yapan çıkacak”

“En az hata yapan çıkacak”

Telsim Birinci Lig’de lider Yeniboğaziçi, ligin tamamlanmasına 3 maç kala 6 puanlık farka ulaştı.

A+A-

Necmi Belge

Telsim Süper Ligi’nde zirve mücadelesi iki takım arasında devam ederken, adeta cadı kazanına dönen Telsim Birinci liginde 43 puanlı lider Yeniboğaziçi dahil, 35 puanla yedinci sırada bulunan Türkmenköy ile beraber tam yedi takım Süper Lig’e yükselmek açısından iddialı durumda bulunuyor.
İşte, bu önemli ligde lider durumda bulunan Yeniboğaziçi antrenörü Kılıçali Kahraman nefes nefese bir mücadele olduğunu ve artık sona yaklaştıklarını söyledi.
Geçtiğimiz hafta, kendi sahalarında Gönyeli karşısında oyunun genelinde üstün olmalarına rağmen, maç boyunca rakiplerine sadece iki pozisyon verdiklerini belirtti.
Kılıçali devamla, bunun sonucu olarak da ilk yarısı 1-0 aleyhlerine sona eren karşılaşmada ikinci yarının başında yedikleri golle de bir anda 2-0 mağlup duruma düştüklerini anımsattı.
Bu dakikadan sonra, hücum hattına İbrahim Gökova’yı alırken, orta sahada yaptığı ,iki değişikliğin olumlu sonuç verdiğini dile getiren Kılıçali, oyun üstünlüğünü ele geçirdiklerini ve arda arda buldukları üç golle maçı kazanmasını bildiklerini söyledi.

“En önemli unsur hırs”
Bu arada, en önemli hususun, futbolcularımın 2-0 mağlup duruma düşmelerine rağmen, gösterdikleri hırs olduğunu belirten Kılıçali Kahraman, futbolcularının bu maçta gösterdikleri  özveriden dolayı  kutlamak istediğinin altını çizdi.
Kılıçali Kahraman, aslında fikstürü maç maç düşündüklerini ifade ederken, bu hafta deplasmanda güçlü Düzkaya ile oynayacakları maçı bu bağlamda düşündüklerini söyledi.

Düzkaya maçının önemi
Düzkaya maçını kazandıkları takdirde, ne kazanacaklarının  farkında olduklarını dile getiren Kılıçali, daha çok çalışıp bu maçı deplasmanda da olsa kazanmak istediklerini belirtti.
Düzkaya maçına çıkarken, sadece cezalı Adem’in olmayacağını ifade eden Kılıçali Gönyeli maçında parmağı kırılan Türker’in  oynayıp, oynayamayacağı  hafta sonu  belli olacağını vurguladı.
Kılıçali Kahraman, geriye kalan üç maçta en az hata yapan takım bir üst lige çıkacağını belirtirken,  bu noktaya geldikten sonra artık Süper Lig’e dönmek istediklerini ve  futbolcuların güvendiğini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1062 defa okunmuştur