Denktaş’ın solu itaat etmiyor!

Denktaş’ın solu itaat etmiyor!

1’inci Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Türkiye’deki tedavisi devam ediyor. Her gün misafir kabul eden Denktaş, geçtiğimiz gün bir grup gazeteciyi kabul etti. Hürriyet Gazetesi’nden bazı yazarların ziyareti sırasında Denktaş’ın

A+A-

1’inci Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın Türkiye’deki tedavisi devam ediyor. Her gün misafir kabul eden Denktaş, geçtiğimiz gün bir grup gazeteciyi kabul etti. Hürriyet Gazetesi’nden bazı yazarların ziyareti sırasında Denktaş’ın esprileri Türkiye gazetelerinde gündem oldu. Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle sol tarafında kısmi bir his kaybı var Denktaş’ın bu konu gündeme gelince, yıllarca sol partilerle mücadele ettiğini hatırlatan Denktaş sol tarafını gösterip, “Hayatımız boyunca solcularla mücadele ettik şimdi de vücudumun sol tarafı bana itaat etmiyor” dedi.

 


“Eroğlu, çöpçü olsaydı...”

Ada TV’de Esra Yıldız’ın “Yakın Çekim” programına katılan Meral Eroğlu, eşi Derviş Eroğlu’nun, çöpçü olsaydı yine onun yanında olacağını söyledi.

Meral Eroğlu yaptığı açıklamalarda, “Derviş Bey’le hep birbirimize dayanarak geldik. Arkamızda hiç kimse olmadı. Biz hep birbirimize destek olduk. Bizim hep halk insanımız vardı. Derviş Bey’in hem muayenehanesinde hem bakanlıkta hem mecliste olması biraz zordu. Halkla ilişkileri bu yüzden ben yürüttüm. Eşim çöpçü olsaydı eşimin çöpçü olmasına yardım edecektim. Hiçbir zaman ‘kim ne demişe’ bakmadık. Her zaman biz doğru yolda gittik ve takdir edildik” dedi.


Kardeşler bir arada...

Dışişleri Bakanı Hüseyin Özgürgün, kardeşini kanatları altına aldı. Yapılan bir görev değişikliği ile Toprak Ürünleri Kurumu’nda görevli olan aynı zamanda Küçükkaymaklı Teknik Direktörü olan Mehmet Ali Özgürgün, Dışişleri Bakanlığı’na atandı.

Bu atama, “Bakan Özgürgün, kardeşini kanatları altına aldı” yorumlarını beraberinde getirdi. 

Bakan Özgürgün, öte yandan Posta Dairesi’nde çalışan arkadaşı Mustafa Gencay’ı da yanına alarak Dışişleri Bakanlığı’nda görev verdi.

 

 

 

Bu haber toplam 1177 defa okunmuştur