1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. "DELİLLER KARARTILMASIN"
DELİLLER KARARTILMASIN

"DELİLLER KARARTILMASIN"

“Rahmetlik babam adil bir şekilde yargılanamadan işkencelerle hayata gözlerini yumdu” şeklinde konuşan Ayçin Vehci, sadece adaletin peşinde olduklarını söyledi.

A+A-

Poliste tutuklu bulunduğu sırada ‘İNTİHAR’ ettiği açıklanan zanlı Mehmet Vechi’nin kızı Ayçin Vechi imza kampanyası başlattı…

“Gürler ve Coşkun açığa alınsın, DELİLLER KARARTILMASIN!”

 

Meltem SONAY

Lefkoşa Polis Müdürlüğü’nde cinayet zanlısı olarak tutuklu bulunduğu sırada ‘intihar’ ettiği duyurulan Mehmet Vechi’nin kızı Ayçın Vechi, soruşturma kapsamında delilerin karartılmaması gerekçesiyle, Polis Genel Müdürü Vekili Pervin Gürler ile Soruşturma Subayı Arslan Çoşkun’un açığa alınmasını için imza kampanyası başlattı.

Şu ana kadar 500’e yakın imza toplandığını ifade eden Ayçın Vechi, soruşturma sürecinin ancak bu şekilde sağlıklı olabileceğine inandıklarını kaydetti.

“İmzaları toplayıp Cumhurbaşkanı’na sunacağız”

Cumhurbaşkanı’na yazılan dilekçe ile birlikte 18 Ağustos’ta internet ortamı üzerinde imza kampanyası başlatan Ayçin Vechi, babasının ölümünden bir gün önce de işkenceye maruz kaldığı ile ilgili Cumhuriyet Meclisi’ne dilekçe sunmuştu.
Ayçin Vechi, imzaların toplanmasının ardından dilekçeyi Cumhurbaşkanı’na sunacaklarını ifade etti.

“Babam adil bir şekilde yargılanamadan işkencelerle gözlerini yumdu”

“Biz bu kampanyayı başlatınca bazı çevreler kimilerinin ekmeğine bal sürdüğümüzden bahsetti. Bizim hiçbir şekilde siyasi bir taraf olma gibi ne niyetimiz, ne de buna fırsat verme isteğimiz var” diyen Vechi, soruşturma sürecinin ancak bu şekilde sağlıklı olabileceğine inandıklarını kaydetti.
“Rahmetlik babam adil bir şekilde yargılanamadan işkencelerle hayata gözlerini yumdu” şeklinde konuşan Ayçin Vehci, sadece adaletin peşinde olduklarını söyledi.

Bu haber toplam 2371 defa okunmuştur