1. HABERLER

  2. SPOR

  3. DAÜ çifte şampiyon
DAÜ çifte şampiyon

DAÜ çifte şampiyon

Atatürk Spor Salonu’nda üçüncülük ve final karşılaşmaları sonucunda dereceye giren takımlar belli oldu.

A+A-

Üniversiteler arası Voleybol şampiyonası dün oynanan maçlarla tamamlandı

YENİDÜZEN Spor Servisi

Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen Üniversitelerarası Voleybol Şampiyonası dün oynanan üçüncülük ve final karşılaşmaları ile tamamlandı.
Geçtiğimiz Perşembe günü oynanan yarı final karşılaşmaları ardından dün Atatürk Spor Salonu’nda üçüncülük ve final karşılaşmaları sonucunda dereceye giren takımlar belli oldu.
Günün ilk maçları bayanlarda oynandı. Bayanlar üçüncülük maçında Yakın Doğu Üniversitesi rakibi Lefke Avrupa Üniversitesi’ni 3-2’lik skorla mağlup ederek turnuvayı üçüncü tamamladı. Bu maçın ardından Doğu Akdeniz Üniversitesi ile Girne Amerikan Üniversitesi bayan takımları final maçında karşı karşıya geldi. Rakibi’ni 3-1’lik set sayıları ile yenmeyi başaran Doğu Akdeniz Üniversitesi şampiyon oldu.
Bayanlarda heyecanın tamamlanmasının ardından erkeklerde üçüncülük maçı oynandı. Rakibi Girne Amerikan Üniversitesi’ni 3-0 mağlup eden Lefke Avrupa Üniversitesi turnuvayı üçüncü olarak tamamladı. Erkekler final mücadelesinde Yakın Doğu Üniversitesi’ni 3-0’lık set sayısı ile yenen Doğu Akdeniz Üniversitesi erkekler şampiyonu oldu. Alınan sonuçlar şöyle:

Bayanlar
Üçüncülük: YDÜ – LAÜ: 3-2
Final: DAÜ – GAÜ: 3-1

Erkekler
Üçüncülük: LAÜ – GAÜ: 3-0
Final: DAÜ – YDÜ: 3-0

Bu haber toplam 1080 defa okunmuştur