Dartsta gurur gecesi

Dartsta gurur gecesi

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu (KKDF) ilk ödün balosunu önceki akşam Malpas Otel’de gerçekleştirdi. KKDF’nin düzenlediği Efes Dark Ligi Takımsal KKTC Şampiyonası, KKTC Darts Federasyonu Kupası, KKTC Çiftler Darts Şampiyonası, KKTC Ferdi Şampi

A+A-

 

Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu (KKDF) ilk ödün balosunu önceki akşam Malpas Otel’de gerçekleştirdi.

KKDF’nin düzenlediği Efes Dark Ligi Takımsal KKTC Şampiyonası, KKTC Darts Federasyonu Kupası, KKTC Çiftler Darts Şampiyonası, KKTC Ferdi Şampiyona’nın ödülleri yanında, bölge birliklerinde başarılı olan takım ve sporculara da ödülleri verildi.

KKDF’nin ilk ödül balosu gerçekleştirdiklerine dikkat çeken Federasyon Başkanı Uğur Barani, 2010-2011 Darts Sezonu’nda yapılan çalışmaları özetledi. “Federasyon olmadan başarılı sporcuları parmakla saymak mümkün idi. Bugün ülkemizi yurt dışında başarı ile temsil edecek çok sayıda sporcumuz var” dedi ve ekledi, “Dartsta kalite her geçen gün artıyor. Yolumuz açık, başarılarımız artacak. Türkiye Darts Milli Takımı’na sporcularımızı göndereceğiz.”

 

160 KUPA

Havuz başında gerçekleşen KKDF Ödül Balosu’nda toplam 160 kupa sahibini buldu. Başarılı sporcu ve takımlar yanında, dartsa katkı koyan spor basını mensupları ve basın kuruluşları ile dartsa sponsor olan firmalara da teşekkür plaketleri verildi.

Sponsor firmalardan Cypex Ltd. Genel Müdürü Ömer Saykal’a teşekkür kupasını KKDF Başkanı Uğur Barani; Limasol Türk Kooperatif Bankası Ltd. Genel Müdür Yardımcısı Abdullah Özsusuzlu’ya teşekkür plaketini ise Güzelyurt Darst Birliği Başkanı Emir Kasapoğlu verdi.

 

KUPA ŞAMPİYONA

Ülkemizin şampiyon dartsçılarından Cemal Gingi, gecenin sonunda yaptığı konuşmada, Kuzey Kıbrıs Darts Federasyonu Çiftler Darts Şampiyonluğu Kupası’nı, geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz Dünya Easykart Karting Şampiyonu Zeka Özteknik’e atfettiğini belirtti ve babası kupayı Erdinç Özteknik’e gönderdi.

 

KKDF PASTASI

Saat 21.00’de başlayan ödül töreni seremonisi saat 23.45’te tamamlandı. Ödül töreni seremonisi sonunda KKDF Pastası’nı Federasyon Başkanı Uğur Barani ile eşi birlikte kestiler.

 

KUZEY KIBRIS DARTS FEDERASYONU SÜPER LİGİ:

1. Lefkoşa Darts Birliği

2. Kuzey Kıbrıs Darts Birliği

3. Güzelyurt Darts Birliği

 

KUZEY KIBRIS DARTS FEDERASYONU FERDİ ŞAMPİYONA:

1.Jhon Swayne

2.Mete Sakallı

3.Cemal Gingi

4.Tanser Tilki

5.Erkan Canbolat

6.Mustafa Awwad

7.Mustafa Erciyes

8.Tansu Tilki

 

KUZEY KIBRIS DARTS FEDERASYONU ÇİFTLER DARTS ŞAMPİYONASI:

1.Cemal Gingi - Mustafa Erciyes

2.Mustafa Awward - Hasan Yıldıran

3.Tansu Tilki - Mustafa Behlül

4.Tanser Tilki - Osman Hacıoğluları

 

KUZEY KIBRIS DARTS FEDERASYONU KUPASI:

1.Diamond Child Spor Derneği

2.Deniz Plaza Spor Kulübü

3.Şahinler Kosovalı Constraction

4.Lapta Avcılık Atıcılık Spor Kulübü

 

KUZEY KIBRIS DARTS FERDİ GENÇLER ŞAMPİYONASI:

1.Ergün Gülenler

2.Güner Özyay

3.Menteş Mertkaya

4.Özder Kızıler

 

KKTC EFES DARK LİGİ:

1.Diamond Child Spor Derneği

 

ÖZEL ÖDÜLLER:

En Centilmen Takım: Deniz Plaza

En Centilmen Sporcu: Hasan Yıldıran

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 817 defa okunmuştur