1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Cihangir Özgürgün ile kenetlendi
Cihangir Özgürgün ile kenetlendi

Cihangir Özgürgün ile kenetlendi

Haftasonu alınan Gençlik Gücü mağlubiyeti sonrası Ahmet Dedekorkut ile yolları ayıran ve Mehmet Ali Özgürgün ile anlaşan Cihangir, yeni teknik adamı ile ilk çalışmasını dün gerçekleştirdi

A+A-

 

 

 Teknik Direktör Özgürgün, bu hafta lig ikincisi ve şampiyonluk adaylarından Yenicami ile  deplasmanda karşılaşacaklarını, rakiplerini yenecek güçte olduğunu olduklarını ve yeni bir çıkış yakalayacaklarını iddia etti

Necmi Belge


Bu sezon, iki teknik direktör değişitirmesine rağmen, bir türlü toparlanamayan ve 20 puanla play-out çizgisinin son sırasında bulunan Cihangir, üçüncü Teknik Direktörü Mehmet Ali Özgürgün ile yeni bir çıkış arıyor.
Anımsanacağı gibi, sezona Fırat Canova ile giren Cihangir aldığı kötü sonuçların ardından  Ahmet Dedekorkut ile anlaşmıştı. Ne var ki, Cihangir’in kötü gidişin çare olmayan  Dedekorkut, takımının  geçtiğimiz Cumartesi  kendi sahasında Gençlik Gücü’ne 3-0 mağlup olunca istifa etmek zorunda kaldı.
Dedekorkut’un istifasının  ardından Cihangir jet hızıyla bir süre önce Lefke ile yollarını ayıran Mehmet Ali Özgürgün ile anlaştı. Takımı ile tanışmayı ve ilk kısa çalışmayı  geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştiren Teknik Direktör Mehmet Ali Özgürgün dün geniş kapsamlı ve uzun bir çalışmayı Cihangir Stadı’nda yaptı.

“Başarılar yeniden yakalanabilir”
Antrenör Uğur Çorba yönetiminde iki saati aşkın süren antremanı Cihangir Başkanı Aytaç Karavezirler de izlerken, futbolcuların hırslı oldukları gözlemlendi.
Antremandan önce, kol kola girerek adeta kenetlenen futbolcularına hitaben bir konuşma yapan Teknik Direktör Mehmet Ali Özgürgün, bu takımın kaliteli futbolculardan oluşan ve bir dönem ligin tozunu attığını anımsattı.
Cihangir’in Süper Lig lideri olan Çetinkaya’yı yenen tek takım olduğunu ayrıca ligin ilk yarı lideri K.Kaymaklı’yı da devirdiğini anımsatan Özgürgün, bu başarıları yeniden yakalamamaları için bir neden olmadığını ileri sürdü.

“Yenicami’yi yenecek güçteyiz”
Takımının, Uğur Çorba nezaretinde yaptığı çalışmayı izlerken, YENİDÜZEN’e konuşan Teknik Direktör Özgürgün, bu hafta lig ikincisi ve şampiyonluk adaylarından Yenicami ile  deplasmanda karşılaşacaklarını belirtirken, Yenicami’yi yenecek güçte olduğunu olduklarını iddia etti.
Yenicami’yi yenerek, ligde yeni bir çıkış yakalayacaklarını ifade eden Özgürgün, kendi kitabında mazaret olmadığını ve  başkente üç puan için geleceklerini sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1009 defa okunmuştur