1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bozbeyli zafere yan verdi
Bozbeyli zafere yan verdi

Bozbeyli zafere yan verdi

2013 KKTC Alpet Drift Şampiyonası’nın 1’inci ayağı olan Argold Yarışı geçtiğimiz Pazar günü Mağusa Tır Parkı'nda gerçekleştirildi. Finalde rakibi Kerim Beşok’u son sürüşte geçen Celal Bozbeyli birinci oldu

A+A-

Kuzey Kıbrıs Otomobil Kulübü (KKOK) tarafından organize edilen 2013 KKTC Alpet Drift Şampiyonası’nın 1’inci ayağı olan Argold Yarışı geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirildi. Gazi Mağusa Tır Parkı’nda gerçekleştirilen yarışa 16 yarışmacı katıldı.

Serbest Drift kategorisinde yapılan yarış büyük bir mücadeleye sahne oldu. Yarışmacılar önce sıralamayı belirlemek için piste çıktılar. Ardından oluşan sıralamaya göre birinci ile on altıncı, ikinci ile onbeşinci şeklinde eşleşerek eleme usülü twin drift yaptılar.
Rakiplerini eleyen yarışmacılar arasında büyük bir çekişme hakimdi. Yarı finalde rakipleri Edim Macila ve İbrahim Yücebaş’ı eleyen Celal Bozbeyli ve Kerim Beşok, finalde mücadele ettiler. İki yarışmacı üç kez berabere kalırken jüri birinciyi belirlemekte zorlandı ve son sürüşte Celal Bozbeyli rakibini yenerek birinciliğini ilan etti. Yarı finalde elenen geçtiğimiz yılın KKTC Drift Şampiyonu İbrahim Yücebaş, üçüncülük yarışında Edim Macila’yı geçmeyi başararak üçüncülüğünü ilan etti.

Bu haber toplam 1433 defa okunmuştur