1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Boğaziçi ilk devrenin lideri
Boğaziçi ilk devrenin lideri

Boğaziçi ilk devrenin lideri

Yükselme 1. Lig Doğu Grubu’nda ilk devreyi lider bitiren Boğaziçi, disiplinli bir şekilde şampiyonluğu hedefliyor

A+A-

Kaya Emiroğlu


Yükselme Birinci Lig Doğu Grubu’nda ilk devreyi lider bitiren Boğaziçi, son üç sezondur devam ettirdiği istikrarlı çıkışını 2. Lig’e terfi ederek taçlandırmak istiyor. Geçen sezon Yükselme 2.Lig’den şampiyon olarak Yükselme 1. Lig’e yükselen Boğaziçi, bu sezon ilk kez mücadele ettiği ligde ilk devreyi lider bitirmeyi başardı. Takımda hedef sezon sonunda da şampiyon olarak 2. Lig’e yükselebilmek olarak belirlendi.

Bulut: “Önce disiplin, sonra başarı”
Takım Antrenörü Ertan Bulut, öncelikli hedeflerinin başarıya disiplinli bir takım olarak ulaşmak olduğunu vurguladı. Üç yıl önce göreve geldiklerinde, özellikle köy gençliğinin kötü ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalması için sporu ve futbolu sevdirmek amacını benimsediklerini, bunu gerçekleştirmeyi hedeflediklerini belirten Bulut, geçen sezon yaşadıkları başarıyı bu sezon da tekrarlamak istediklerinin altını çizdi. Takımın motivasyonun çok iyi olduğunu, çalışmalara aralıksız devam ettiklerini kaydeden Bulut şunları söyledi:
“Gerçek anlamda sporu ve futbolu kurallarına uygun ve disiplinli bir şekilde uygulayarak başarıya ulaşmak istiyoruz. Kadromuzu ve anlayışımızı buna göre şekillendirdik. Geçen sezon önemli bir başarı yaşadık. Hedefimiz bu sezon da şu an lider olduğumuz ligi şampiyon tamamlayabilmek ve 2.Lig’e yükselebilmektir. Ancak sırf bu hedef uğruna disiplinden vazgeçme gibi bir niyetimiz de yoktur. Eğer disiplinli bir şekilde çalışır ve mücadelemizi verirsek başarı zaten gelecektir.”

Tek transfer
Üç günlük transfer döneminde sadece Geçitkale’den genç bir isim olan Suat’ı alan takım, ilk devreyi 20 puanla lider bitirdi. Haftasonunda Aydoğan takımına konuk olacak Boğaziçi’nde cezalı olan Cengiz dışında eksik bulunmuyor.

Bu haber toplam 1124 defa okunmuştur