1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Biri tutuklu, diğeri tutuksuz yargılanacak…
Biri tutuklu, diğeri tutuksuz yargılanacak…

Biri tutuklu, diğeri tutuksuz yargılanacak…

Mağusa’da tasarruflarında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan zanlı R.K ile S.H dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı…

A+A-

Mağusa’da tasarruflarında uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunan zanlı R.K ile S.H almış oldukları tutukluluk süresinin dolmasının ardından dün yeniden Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.  “Kanunsuz uyuşturucu madde alma”, “Kanunsuz uyuşturucu madde verme” ve “Kanunsuz uyuşturucu madde tasarrufu” suçlarıyla ilgili olarak mahkemeye çıkarılan zanlı R.K tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilirken, zanlı S.H ise tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlandı.

Soruşturma tamamlandı…

Meselenin tahkikat memuru Hüseyin Özdesoy, 17 Temmuz tarihinde alınan bir bilgide zanlı R.K’nin tasarrufunda uyuşturucu madde olduğunun öğrenildiğini söyledi. Ayni gün zanlı R.K MM 886 Z plakalı araç ile Dörtyol Karakolu önünde tespit edildiğini belirten Özdesoy, zanlı R.K kullanmakta olduğu aracın önünün polis arabaları tarafından kesilerek durdurulduğunu söyledi. Özdesoy, zanlı R.K kullanımındaki araçta yapılan aramada 1,5 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu belirterek,  zanlı R.K üzerinde yapılan aramada ise iç çamaşırı içerisinde üzerinde uyuşturucu kalıntısı olduğuna inanılan 1 adet hassas terazi bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak zanlı R.K kalmakta olduğu eve gidildiğini ifade eden Özdesoy, ayni evde kalan zanlı S.H tespit edildiğini ve üzerinde yapılan aramada 1 gr ağırlığında Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu, evin salonunda bulunan masa üzerindeki gözlük kılıfı içerisinde ise ayrı ayrı 9 adet kağıda sarılı satışa hazır vaziyette 4,5 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı. Özdesoy, mesele ile ilgili olarak zanlı R.K Dörtyol Polis Karakolu önünde tespit edilip durdurulmadan önce kullanmakta olduğu araçtan dışarıya uyuşturucu madde atmış olabileceği şüphesi üzerine Dörtyol Polis Karakolunun bulunduğu yere gidildiğini belirterek, yapılan kontrollerde zanlı R.K aracının durdurulduğu yerden yaklaşık 100 metre geride refüj üzerinde naylon içerisinde 27 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulunduğunu açıkladı. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Özdesoy, KKTC’de yasal statüsü bulunmayan ve önceden 225 gr Hintkeneviri türü uyuşturucu madde tasarrufu suçundan teminata bağlanan zanlı R.K davaları görüşülünceye değin 3 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesini talep ederken, zanlı S.H ise uygun bir teminata bağlanmasını talep etti.

R.K. cezaevine gönderildi…

Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Gülay Süleymanoğlu, zanlı R.K’nin davaları görüşülünceye değin 2 ayı geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi. Yargıç Süleymanoğlu zanlı S.H ise kimlik, pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine, 3 bin TL nakdi teminat ödemesine ve haftada 3 gün en yakın polis karakoluna giderek ispatı vücutta bulunmasına emir verdi.

 

 

 

 

Bu haber toplam 1290 defa okunmuştur
Etiketler : ,