1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bir kişi daha aranıyor
Bir kişi daha aranıyor

Bir kişi daha aranıyor

30 bin dolarlık sahte havale formu düzenleme olayıyla ilgili tahkikat sürüyor

A+A-

Didem MENTEŞ


Lefkoşa’da “30 bin Dolarlık” sahte havale formu düzenleyerek tedavüle sürdüğü iddia edilen Özcan Bayraktar’ına ardından suç ortağı olduğu ileri sürülen İktisat Bankası’nda görevli Mustafa Sönmez de tutuklandı. Kadir Öztürk adına İktisat Bankası’ndan Türkiye İş Bankasına gönderilmek üzere sahte havale formuna mühür vurulması ve bir çalışanın kaşesini alarak sahte belge düzenlediği ileri sürülen zanlıların, kamera kayıtlarından tespit edildiği öğrenildi. Her iki zanlı dün Lefkoşa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Ceza Davaları Yargıcı Hale Ahmet Raşit, huzurunda görüşülün tahkikat duruşmasında, İddia Makamı Başsavcılık adına davada Savcı Cemaliye Usanmaz mahkemede hazır bulundu. Savcı Usanmaz, meselenin tahkikat memuru Şerif Avcıl’ı mahkemeye tanık olarak dinletti.
Polis memuru Avcıl, mahkemede yeminli şahadet vererek, olayla ilgili olguları mahkemeye aktardı.
Avcıl, 21 Mart günü meydana gelen olayla ilgili olarak her iki zanlının “evrak sahteleme ve suç işlemeye teşebbüs” suçlarıyla bağlantılı olarak tutuklandığını açıkladı. Olayla ilgili tahkikatın geniş çapta sürdüğünü belirten polis, meseleyle bağlantılı olarak aranmakta olan bir kişinin bulunduğunu dolayısıyla zanlının soruşturma maksatlı 3 gün süreyle tutuklu kalmasını talep etti.
Yargıç Hale Ahmet Raşit, polis memurunun şahadetini dikkate alarak, tahkikatın salimen yürütülebilmesi gerekçesiyle zanlıların 3 gün süreyle poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Bu haber toplam 2276 defa okunmuştur