1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Berkalp dönemi başladı
Berkalp dönemi başladı

Berkalp dönemi başladı

K.Kaymaklı’da Enver Sedat Simavi’den boşalan teknik adamlık görevine getirilen Cenk Berkalp yeni takımı ile ilk çalışmasını dün gerçekleştirdi. Berkalp’ın yardımcılığını Kemal Yürekli yapacak

A+A-

 

 

Berkalp: “Her ne kadar matematiksel olarak ligdeki pozisyonumuz iç açıcı olmasa da bir futbolcunun her maçı almak için mücadele etmesi gerek. Kupada iddialı takımlar arasındayız. Sezon başındaki pozitif havayı yeniden yakalama uğraşında olmamız lazım”

YENİDÜZEN Spor Servisi


Küçük Kaymaklı’da ligin 18’nci haftası alınan Lapta mağlubiyeti sonrası görevinden istifa eden teknik direktör Enver Sedat Simavi’nin yerine anlaşmaya varılan Cenk Berkalp, yeni takımı ile dün ilk çalışmasını gerçekleştirdi. Lefkoşa Şehit Hüseyin Ruso Stadı’nda gerçekleşen çalışma öncesi başkan Ali Başman’ın da katılımı ile takımla bir toplantı gerçekleştirildi. Toplantının ardından sakatlığı bulunan Çağrı antrenmanı saha kenarından takip ederken, hafif sakatlığı bulunan Mehmet ise takımdan ayrı çalıştı. Berkalp’ın yardımcılığını Kemal Yürekli yapacak.

Berkalp: “Futbolculara isteklerimi aktardım”
İlk çalışma öncesi açıklamalarda bulunan Cenk Berkalp her antrenörün kendine göre düşünceleri ve çalışma şeklinin olduğunu, futbolculara ilk etapta neler istediğini ve beklentilerini aktardığını söyledi. “Her ne kadar matematiksel olarak ligdeki pozisyonumuz iç açıcı olmasa da bir futbolcunun her maçı almak için mücadele etmesi lazım” diye konuşan Berkalp “Kupada iddialı takımlar arasındayız. Sezon başındaki pozitif havayı yeniden yakalama uğraşında olmamız lazım” diye konuştu.
Enver hocanın ayrıldığını ve bir bayrak değişimine gidildiğini söyleyen Berkalp “K.Kaymaklı’nın kötü gidişinde sebep Enver Sedat Simavi’dir diye bir kural olamaz ama bu dünyanın her yerinde olduğu gibi bizim ülkemizde de geçerli bir olay” diye konuştu.

“İki ay kala göreve gelmek zor”
Herkesin kendine gelmesi açısından motivasyon arttırıcı konuşmalar yaptıklarını belirten deneyimli teknik adam “Küçük Kaymaklı daha önce hiç çalışmadığım bir takım. Sezonun tamamlanmasına 2 ay kala bir takımın başına gelmek, zor bir görevdir. Her gün bizim için yeni bir gün olacak. Uzun yıllar antrenörlük yaptığımdan gerek rakip olarak tanıdığım bir camia, gerekse kadroda yer alan 7-8 futbolcu ile başka takımlarda çalıştım” diye konuştu.
Berkalp son olarak “Her gittiğim çalıştığım camiada iyi dileklerle ayrıldık, futbol tecrübelerimizi aktardık. Aynı şekilde bu büyük camiaya bilgi birikimimi sunmak istiyorum” diye konuştu.

Bu haber toplam 1301 defa okunmuştur