1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Bakırcı’nın Marsilya gezisi sorgulanıyor
Bakırcı’nın Marsilya gezisi sorgulanıyor

Bakırcı’nın Marsilya gezisi sorgulanıyor

KTÖS, Bakan Bakırcı’nın Fransa ziyareti ve diğer iddialar için hükümetten cevap bekliyor

A+A-

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Genel Sekreteri Şener Elcil, Çevre Bakanı Hamit Bakırcı’nın ismi açıklanmayan fakat Karpaz’da alçı taşı işletmeciliği yapan bir şirketin davetlisi olarak, ailesi ve bakanlık yetkilileri ile Marsilya’ya gitmesi konusundaki iddiaların halen daha hükümet tarafından yanıtlanmadığını kaydetti.
Şener Elcil, ayrıca Bakırcı’nın Kalecik’te su bulunmayan bir alana ihalesiz olarak 850 bin TL ödeyerek arıtma tesisi kurdurduğu ve bu tesisin de atıl durumda olduğu iddialarının bulunduğunu hatırlattı.
Elcil Sendika adına yaptığı yazılı açıklamada, hükümete “Sn. Hamit Bakırcı’nın ailesi ve Bakanlık yetkilileri ile Marsilya’ya gittiği doğru mu? Marsilya’ya gidiş ile ilgili tüm masrafların Karpaz’da alçı taşı işletmeciliği yapan bir şirket tarafından karşılandığı doğru mu? Karpaz’da alçı taşı işletmeciliği yapan bu şirketin izinlerinin Sn. Bakırcı tarafından uzatıldığı doğru mu? Su bulunmayan Kalecik’teki bir alana ihalesiz olarak su artıma tesisi kurulduğu ve bu tesisinin atıl durumda olduğu doğru mu? Su arıtma tesisini kuran şirket kimdir? Bu şirkete kim ne kadar ödeme yapmıştır?” sorularını yöneltti.
Bir Bakan hakkında ortaya konan bu iddialara cevap almanın toplumun hakkı olduğu kaydeden Elcil, aynı Bakanın, Türkiye’den gelecek su konusunda “şov yaptığını”, çevreye zarar veren tesis ve işletmeleri kullanmayı alışkanlık haline getirdiğini ileri sürdü.

Bu haber toplam 1786 defa okunmuştur