1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Avukatların boykotu sürüyor
Avukatların boykotu sürüyor

Avukatların boykotu sürüyor

Bedevi, “Bizler menfaat grubu değiliz, bu ülkenin baroları, avukatları, hukukçuları olarak bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Bizim derdimiz ilk etapta meslektaşlarımız ama sonrasında da yargı, ülkemiz ve insanımızdır.

A+A-

Kıbrıs Türk Barolar Birliği Girne Kaza Mahkemesi, Gazimağusa Kaza Mahkemesi ve Güzelyurt Kaza Mahkemesi önündeki eylemlerinin ardından dün de Lefkoşa Kaza Mahkemesinde eylem yaptı.

Lefkoşa Mahkemeler Binası önünde eyleme katılan avukatlara hitaben açıklamada bulunan Barolar Birliği Başkanı Ünver Bedevi, kamuoyunda mazbata yasası olarak bilinen düzenleme ile ilgili dün Cumhurbaşkanına görüşlerini aktardıklarını ve olumlu bir yaklaşım gördüklerini belirtti.
Bedevi, “Bizler menfaat grubu değiliz, bu ülkenin baroları, avukatları, hukukçuları olarak bu mücadeleyi sürdürüyoruz. Bizim derdimiz ilk etapta meslektaşlarımız ama sonrasında da yargı, ülkemiz ve insanımızdır. Biz görüşlerimizi tüm açıklığıyla ortaya koyuyoruz. Tüm ilgili kişileri bu konuda eteklerindeki taşları tam anlamıyla dökmeye davet ediyoruz. Bulunacak çözümün sağlıklı ve hukuka uygun olmasını bekliyoruz” dedi.
Ülkenin gerçek ve hukuka uygun çözümlere ihtiyacı duyduğunu vurgulayan Bedevi, ancak yasama organının buna hizmet etmeyerek siyasi amaçlarla hareket ettiğini öne sürdü.
Ünver Bedevi, Cumhurbaşkanı Eroğlu’nun Borç alacak ilişkilerini düzenleyen yasaya  ilişkin alacağı karara kadar eylemlerinin bu şekliyle süreceğini belirtti.
Eylemde konuşan Lefkoşa Mahalli Barosu Başkanı Gökhan Asafoğulları da, hukuka uygun işler yaptıklarını ve ülkenin çıkarı için mücadele ettiklerini belirterek, toplumunun kendilerini iyi analiz etmesini istedi. TAK

Bu haber toplam 1389 defa okunmuştur