1. HABERLER

  2. ARŞİV

  3. RABAT'TA 'KADIN' KONUŞTU
Atıcılık Federasyonu hedeften vurdu

Atıcılık Federasyonu 'hedeften' vurdu

Atıcılık Federasyonu, önceki akşam yaptığı yönetim kurulu toplantısında, federasyon faaliyetlerini durdurtma kararı aldı. Atıcılık Federasyonu 26 Temmuz 2011 tarih ve 009/11 sayılı Yürütme Kurulu toplantısında aldığı karar ile bünyesindeki üye kulüp ve d

A+A-

Atıcılık Federasyonu’nun bakanlıktan katkı alması ve bazı faaliyetlerin de sponsorlu olmasına rağmen tüm faaliyetlerini mali kaynak yetersizliğiyle durdurtma kararı alması kulüplerin tepkisine neden oldu

 

Atıcılık Federasyonu “hedeften” vurdu

 

 

·        KULÜPLER, ALINAN KATKININ NE OLDUĞUNU SORDU… Atıcılık Federasyonu bünyesinde bulunan 9 atıcılık kulübü üyeleri için Spor Dairesi’nden 12 bin TL aldı. Ancak alınan katkıdan federasyon kulüplerine hiç ödeme yapılmadığı öğrenildi. Kulüpler bu duruma oldukça tepkili

 

·        “SÖYLEYECEK HİÇBİR ŞEYİM YOKTUR”… Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş, bir federasyon başkanının bünyesinde olan federasyonu daha yukarılara çekmekle yükümlü olduğunu, her şeyi devletten beklemekle olmayacağını vurgularken, “Bir federasyon başkanı faaliyetlerini durdurtma kararı alırsa, benim söyleyebilecek hiçbir şeyim yoktur” dedi

 

 

Atıcılık Federasyonu, önceki akşam yaptığı yönetim kurulu toplantısında, federasyon faaliyetlerini durdurtma kararı aldı.

Atıcılık Federasyonu 26 Temmuz 2011 tarih ve 009/11 sayılı Yürütme Kurulu toplantısında aldığı karar ile bünyesindeki üye kulüp ve derneklerine maddi olanaksızlık gerekçesi ile 27 Temmuz 2011’den itibaren tüm sportif faaliyetlerini durdurduğunu imzalı karar ile bildirdi.

Federasyonun maddi olanaksızlıklar gerekçesi ile şu anda devam eden ve ileri tarihlerdeki uygulanacak olan tüm sportif faaliyetleri durdurtma kararı alan Atıcılık Federasyonu, Atilla Mahmutoğlu başkanlığında faaliyetlerin iptal edildiği yazılı ve imzalı bildirge ile tüm üye kulüplere bildirildi.

 

SPONSORLU FAALİYETLER DE DURDURULDU

Geçen hafta yapılması gereken ve önceden programı belirlenmiş olan 20 Temmuz Havalı Silahları da mazeret göstermeksizin yarışmaya iki üç gün kala ertelenmişti.

Şu anda geçmiş aylarda başlayan ve devam eden skeet, trap ve havalı silahlar ligi mücadelelerine maddi kaynaklar bulunana kadar süresiz durduruldu.  En yakın müsabaka olan 6-7 Ağustos tarihli sponsorlu müsabaka olan Artesa Trap-Skeet Müsabakaları da oynanmayacak.

 

KULÜPLER TEPKİLİ

Temmuz ayının ikinci haftasında Spor Bakanlığı tarafından, bakanlığa bağlı federasyonlara üye kulüplerine katkı payı olarak ödeme yapılmıştı. Atıcılık Federasyonu da bünyesinde bulunan 9 atıcılık kulübü üyeleri için Spor Dairesi’nden 12 bin TL aldı. Ancak alınan katkıdan federasyon kulüplerine hiç ödeme yapılmadığı öğrenildi. Kulüpler bu duruma oldukça tepkili.

Atıcılık Federasyonu’nun bakanlıktan katkı alması ve bazı faaliyetlerin de sponsorlu olmasına rağmen faaliyetlerin durdurulması kulüplerin tepkisine neden oldu.

 

GÖKTAŞ: “SÖYLEYECEK HİÇBİR ŞEYİM YOK”

Konu ile ilgili Spor Bakanlığı Koordinatörü Süleyman Göktaş, katkıların yapıldığını bir-iki hafta önce ikinci taksitin verildiğini ve üçüncü taksitin de bugünlerde çıkmaya hazır olduğunu söyledi.

Göktaş, bir federasyon başkanının bünyesinde olan federasyonu, daha yukarılara çekmekle yükümlü olduğunu, her şeyi devletten beklemekle olmayacağını vurguladı. Göktaş, “Hal böyle iken, bir federasyon başkanı faaliyetlerini durdurtma kararı alırsa, benim söyleyebilecek hiçbir şeyim yoktur” şeklinde konuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu haber toplam 817 defa okunmuştur