1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Arda Gündüz Davası 30 Nisan’a ertelendi…
Arda Gündüz Davası 30 Nisan’a ertelendi…

Arda Gündüz Davası 30 Nisan’a ertelendi…

“Yaptım, yapmaya devam edeceğim”

A+A-Yargılanıyoruz.org’un konu ile ilgili açıklaması şöyle:

“Yaptım, yapmaya devam edeceğim”


Mahkeme’de mücadele arkadaşları ve dostlarının yalnız bırakmadığı Arda Gündüz: “Bu basit bir trafik cezası değildir. Siyasi bir davadır. Yaptım, yapmaya devam edeceğim. Ödenmedi, ödemeyecem, ödemiyoruz.”

Benzin zamlarını protesto ettikleri eylemde Meclis ve TC Elçiliği arasındaki yolu trafiğe kapamaktan hakkında bir yıl sonra dava açılan Arda Gündüz, mahkemeye çıktı.

Yargıç Hale Ahmetraşit huzurunda gerçekleşen duruşmada Arda Gündüz, ’16 Nisan 2012 tarihinde Lefkoşa Bedreddin Demirel caddesinde, aracını Meclis kapısının önüne park ederek Meclis’e giriş çıkışları engellediği’ gerekçesiyle itham edildi.

İtham üzerine müzisyen Arda Gündüz, suçu kabul etmezken, ‘Biz eylem yapıyorduk, kabul etmiyorum’ şeklinde cevap verdi. 

Dava’nın bir sonraki duruşması savcılığın tanıklarının da dinleneceği 30 Nisan salı saat 13:30’da görülecek.

Mahkeme avlusunda mücadele arkadaşları ve dostları tarafından yalnız bırakılmayan Arda Gündüz, mahkeme çıkışı basına açıklamalarda bulundu.


Gündüz: “Yaptım, yapmaya devam edeceğim”

Mahkeme çıkışı kendisini yalnız bırakmayanlarla beraber basına açıklamalarda bulunan Arda Gündüz, 16 Nisan 2012 tarihinde benzin zamlarını protesto etmek için eylem düzenlediklerini ifade ederek bu eylemde polisin arabalarını fişlediğini, söz konusu davanın ise siyasi bir dava olduğunu ifade etti. “Yaptım yine yapmaya devam edeceğim” şeklinde konuşan Gündüz açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Meclis önünde hırsız düzenin uygulamalarına, rezilliğe, benzin zamlarına karşı protesto eylemi yapmıştık. Eylem sırasında arabalarımız fişlendi ve ardından da bildiğiniz gibi şimdi de ceza geldi. Bu basit bir trafik cezası değildir. Siyasi bir davadır. Yaptım, yapmaya devam edeceğim. Ödenmedi, ödemeyecem, ödemiyoruz.”

Bu haber toplam 2716 defa okunmuştur