1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Amcaoğlu'nun sözleri hayvancıyı öfkelendirdi
Amcaoğlunun sözleri hayvancıyı öfkelendirdi

Amcaoğlu'nun sözleri hayvancıyı öfkelendirdi

"Amcaoğlu’nun eleştirilere karşı gülüp geçerim demesi hayvancıyla dalga geçmektir"

A+A-

Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mustafa Naimoğulları, Türkiye’ye balya gönderilmesi konusunda yaptıkları eleştirilere Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nun Meclis kürsüsünden verdiği cevabı eleştirdi.

Naimoğlu'nun açıklamasının tam metni şöyle:

Sayın Tarım Bakanı Meclis kürsüsünde Hayvancılar Birliği’nin ve Kıbrıs Türk Hayvancı’sının  onayı olmadan Türkiye’ye  verilen izinlerle balya gönderilmesi olayına karşı yapmış olduğu tepkilere karşı konuşmasını şiddetle kınıyoruz.
  Bu konuda Hayvancılar Birliğinin tepkisine karşı sadece ben “ gülüp geçerim” cümlesinin kulanması tarımın başındaki bir bakan için hayvancıyla dalğa geçmekten başka birşey değildir.
     Hayvancının sorunlarına kulak tıkayarak sankide ülkede yeteri kadar balya varmış gibi üreticiyi balyasız bırakmak, girdi maliyetlerini yükseltmek ve balya fiyatlarını %300 arttırmak bir bakan için beceriyse istediği kadar gülebilir.
   Bir bakanın bu tür bir harekette bulunması ve böyle bir konuşma yapması nekadar acemi ve bilgisiz olduğunun göstergesidir.Bizi üreticinin ve hayvancının sorunlarına çare bulacak, her zaman onların yanında olacak bir tarım bakanına muhtaç ettiler. Üreticiye diz çöktürten bu gibi düşüncelerden elbet birgün kurtulacağız.

    ALLAH KIBRIS TÜRK HALKINI, KIBRIS TÜRK ÜRETİCİSİNİ VE SAYIN BAKANI HİÇBİR ZAMAN AĞLATMASIN,HER ZAMAN GÜLSÜN . UNUTULMASIN’Kİ HER ZAMAN KULLANDIĞIMIZ  BİR ATASÖZÜ VARDIR “SON GÜLEN İYİ GÜLER”diye...!

(yd/tak)

Bu haber toplam 3239 defa okunmuştur