1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Alkışlar Yusuf Hoca’ya
Alkışlar Yusuf Hoca’ya

Alkışlar Yusuf Hoca’ya

Telefon ile İstanbul’dan ödül gecesine bağlanan Yusuf Yönlüer ise yaptığı konuşmada duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

A+A-

 

Yenidüzen Yılın Spor Ödülleri’nde duygusal anlar da yaşandı. İki ay önce kansere yakalanan ve tedavi için İstanbul’da bulunan tenis antrenörü Yusuf Yönlüer’in ödüllerini kızları Suzan ve Şenay Yönlüer aldı. Telefon ile İstanbul’dan ödül gecesine bağlanan Yusuf Yönlüer ise yaptığı konuşmada duygusal anların yaşanmasına neden oldu.

Yönlüer: “Bir antrenöre hayata nasıl bağlanması gerektiğini öğrettiniz”
Yusuf Yönlüer’in yaptığı konuşma şöyle: “Oradaki herkese sevgilerimi, saygılarımı gönderiyorum. Orada aranızda olmayı canı gönülden isterdim. Durumları biliyorsunuz bunları konuşmaya gerek yok. Bana daha önceki yıllarda olduğu gibi yine ödül vermek istediniz. Ben herkese teşekkür etmek isterim. Ben kanser olalı 2 ay oldu. Şu anda İstanbul’dayım. Bana layık gördüğünüz bu ödülü kızlarım aldı. Bu ödül Yusuf hocaya verilen bir ödül değil esasında. Bu iki aylık süreç içerisinde bu ödülü almayı hak eden orada olan spor yazarı arkadaşlarım, orada olan futbolcu arkadaşlarım, orada olan tenisçi arkadaşlarım, orada olan federasyon başkanım, orada olan futbol federasyonu başkanım, orada olan bakanlarım, sporun içerisinde olan herkes, Yusuf hocaya katkı koyan herkes bu ödülü almayı hak ediyor. Neden hak ediyor? Çünkü siz spor insanı olarak kanser olan bir antrenöre hayata nasıl bağlanması gerektiğini öğrettiniz”

“Bu ödül bana katkı koyan herkesin”
“Ben bugün kanser tedavisi görüyorum, beş ayrı tedavi alıyorum. Bana yapmış olduğunuz maddi ve manevi katkılarla bugün dünyanın en mutlu kanser hastasıyım. Bunu yürekten, kalbimden söylüyorum. Herkese ama herkese sevgilerimi ve saygılarımı gönderiyorum. Bu ödül Yusuf hocanın değil, bu ödül Yusuf hocaya katkı koyan herkesin ödülüdür. Ben hastalığımı bir maça benzetiyorum. En son sayıyı alan maçı kazanır. Öyle bir maç ki telafisi yok, rövanşı yok. Kazanmak zorundasınız. Allah’ın izni ve sizden gelen bu destekle son sayıyı Yusuf hoca alacak, maç puanını Yusuf Hoca alacak ve yeniden aranızda olacağım. Sizleri çok seviyorum. Bir antrenörü hayata nasıl bağlarsınız, bütün dünyaya bunun mesajını verdiniz. Yenidüzen Spor Servisi’ne çok teşekkür ederim, hepinizi kucaklıyorum” (yd)

Bu haber toplam 1982 defa okunmuştur