1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ağdelen Türkiye üçüncüsü
Ağdelen Türkiye üçüncüsü

Ağdelen Türkiye üçüncüsü

1 Nisan 2013 tarihinde Nevşehir-Ürgüpte başlayan Türkiye Okullararası Satranç Birinciliği geçtiğimiz cuma günü oynanan 9. ve son tur ile sona erdi

A+A-

1 Nisan 2013 tarihinde Nevşehir-Ürgüpte başlayan Türkiye Okullararası Satranç Birinciliği geçtiğimiz cuma günü oynanan 9. ve son tur ile sona erdi.Ülkemizi Küçükler Kategorisi’nde Doğu Akdeniz Doğa İlkokulu öğrencisi Adman Devran Tolon, Yıldızlar Kategorisinde Lefkoşa Türk Maarif Koleji öğrencisi Hüseyin Can Ağdelen ve Gençler Kategorisi’nde Güzelyurt Türk Maarif Koleji’nden Emin Sensay’ın temsil ettiği Birincilikte Yıldızlar Kategorisi’nde Hüseyin Can Ağdelen 7 galibiyet, iki yenilgi ve topladığı 7 puanla (2. ile eş puanlı olarak) büyük bir başarıya imza atarak Türkiye Üçüncüsü oldu.

Sensay altıncı, Tolon yirminci

Altıncı Turu 3.5 puanla geçen Genç oyuncumuz Emin Sensay da son üç turu galibiyetle tamamlayarak 6.5 puana ulaşmayı başardı. Birinciliği elde eden oyuncunun 7 puan topladığı bu kategoride Sensay averajla (6. ile eş puanlı olarak) 12. Sırada yer aldı. Küçükler Kategorisi’nde mücadele eden Adman Tolon da iyi bir performans ortaya koyarak topladığı 5.5 puanla Birinciliği 20. sırada tamamladı.
Türkiye’nin 75 ili ile KKTC’den 316 sporcunun katıldığı organizasyonda küçükler kategorisinde 105, Yıldızlar kategorisinde 101, Gençler kategorisinde 110 sporcu mücadele etti.

Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur