1. HABERLER

  2. SPOR

  3. 48 antrenör eğitilecek
48 antrenör eğitilecek

48 antrenör eğitilecek

17 GÜN SÜRECEK... KTFF ve Antrenörler Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği UEFA Pro Lisans Teknik Direktör Kursu dün Ahmed Sami Topcan Toplantı Salonu’nda başladı. Kursa A Lisans sahibi 48 antrenör katıldı. 17 gün sürecek faaliyette kursiyerler teorik ve pra

A+A-

 

UEFA Pro Lisans Teknik Direktör Kursu başladı

Necmi Belge

Kıbrıs Türk Futbol Federasyonu ile Kıbrıs Türk Futbol Antrenörleri Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği UEFA Pro Lisans kursu dün Futbol Federasyonu Ahmed Sami Topcan Salonu’nda başladı.
Futbol Federasyonu eğitmenlerinden Mustafa Borataş başkanlığındaki kursta Salahi Uçkan, Hasan Burgaç, Hüseyin Kınacı ile Türkiye Futbol Federasyonu’nu eğitmenlerinden Atila Yüce’nin eğitmen olarak yer alıyor. Kurs 3-17 Haziran 2013 tarihleri arasında yer alacak.
48 kurisyerin yer aldığı Kursun ilk gününde kursiyerlere teorik bilgiler aktartılırken, pratik çalışmaların da yapılacağı öğrenildi.
Konu ile ilgili olarak, YENİDÜZEN’e konuşan kurs başkanı Mustafa Borataş, kursun ilk günündeki teorik bilgilerde özellikle, futbolun iki ana ögesi olan hücum ve defans üzerinde çalışmalar yapıldığını söyledi.

Borataş: “Yeni teknik adamlar kazanılacak”
Bu çalışmalarında dört komisyona ayrılan kurisylerlerin iki komisyonunun hücum, iki komisyonunun da defans tezleri üzerinde çalışacağını ve çıkacak sonuçların ortak çalışmada tartışılacağını belirtti.
Borataş, uzun yıllardır Kuzey Kıbrıs’ta açılmayan Pro Lisans kursu ile futbolumuza yeni teknik adamların kazandırılacağını, ambragolar altında olan futbolumuzun, bir çözüm sürecinde uluslararası pltaforma açılması halinde teknik adam olarak hazırklı olmamızın önemli olduğunu sözlerine ekledi.
Kursun ilk gününde kursiyerlere yapılacak faaliyetler hakkında bilgi, UEFA Jira Konvansiyonu hakkında bilgi, Pro Lisans Vizyonu ve Futbolun Temel Prensipleri anlatıldı. Kurs programı ve verilecek eğitimler şöyle:

2.GÜN: Antrenör Hakem İlişkileri Ve Oyun Kuralları, Fair Play İlkeleri, Stresle Başa Çıkma, Problem Çözme (Kriz Yönetimi), Takım Olmak, Motivasyon Faktörleri
  
3.GÜN: Spor Psikolojisi, Alan Yaratma ve Dönüşler, Savunma

4.GÜN: Antremana Giriş, Dayanıklılık Antremanı Programlanması (Teorik ve Pratik), Toparlanma (Teorik ve Pratik), Dayanıklılık Antremanı Programlanması (Teorik ve Pratik), Toparlanma Antremanı (Teorik ve Pratik)

5.GÜN: Takım Oyunlarının Etkili Maç Analizi, Pas ve Destek, Adam Markajı Top Kesme, Takım Halinde Savunma
  
6.GÜN: Merkezden Hücum, Kanatlardan Hücum, Orta Saha ve Merkez Savunma Oyuncularının Savunma Görevleri (Fonksiyonel), 3. Bölgede Hücum Varyasyonları, Ortaları Savunma, Geniş Alanda Savunma

7.GÜN: İstirahat

8.GÜN: Beslenme Sıvı Alımı, Yetenek Tesbiti (İzleyici Antrenörlük)
  
9.GÜN: Duran Toplar, Savunma Hücum

10.GÜN: Takım Ruhu Nasıl Yaratılır (Grup Çalışması)
  
11.GÜN: Futbolda Isınma, Kuvvet, Sürat (Teorik Pratik)
  
12.GÜN: Sistemler (Olumlu Olumsuz Yönleri), Maç Günü Planlaması, 11:11 Hücum, 11:11 Savunma, Değerlendirme Konularının Dağıtımı

13.GÜN: Değerlendirme Konularına Rehberlik

14.GÜN: İstirahat

15, 16 ve 17. GÜN: Değerlendirme  

18.GÜN: Geri Bildirim

Bu haber toplam 1762 defa okunmuştur