1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. 3 uyuşturucu vakasında 3 tutuklu
3 uyuşturucu vakasında 3 tutuklu

3 uyuşturucu vakasında 3 tutuklu

Lefkoşa’da Sanayi Bölgesi’ndeki Gümrük Dairesi’ne ait kargo bölümünde bir paketin içinde 10 gram hintkeneviri türü uyuşturucu bulundu.

A+A-

 

Lefkoşa’da Sanayi Bölgesi’ndeki Gümrük Dairesi kargosuna gelen bir pakette, Girne Turizm Limanı’nda bir yolcunun üzerinde ve Kermiya barikatından Kuzey Kıbrıs’a gelen Güney Kıbrıs’ta yaşayan bir kişinin üzerinde uyuşturucu madde ele geçirildi; 3 kişi tutuklandı.

Lefkoşa’da Sanayi Bölgesi’ndeki Gümrük Dairesi’ne ait kargo bölümünde bir paketin içinde 10 gram hintkeneviri türü uyuşturucu bulundu.

Polis bültenine göre, dün saat 13.00’te Türkiye’den 29 yaşındaki E.H. adlı kadına gelen paketten 10 gram hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde bulundu.

Polis E.H.’yi tutuklarken, paketten çıkan maddeye de emare olarak el koydu.

Girne Turizm Limanı’ndan dün saat 10.00’da KKTC’ye giriş yapan 36 yaşındaki V.K.’nin üzerinde yapılan aramada da 10 gram hinkeneviri olduğuna inanılan madde bulundu. Zanlı tutuklandı.

Metehan kara giriş kapısında dün meydana gelen olayda ise Güney Kıbrıs’ta yaşayan 49 yaşındaki erkek K.S., gümrük memurunun, beraberindeki av köpeğinin KKTC’ye giremeyeceğini söylemesi üzerine SX 710 plakalı aracıyla işlem yaptırmadan geçti ve birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal etti. Bu sırada kendisini tutuklamak isteyen görevli polisin sırtına iki eliyle vurarak polisi darp eden K.S. tutuklandı. Zanlının üzerinde yapılan aramada, içinde tütünle karışık hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan ucu yanık bir sigara bulunarak emare alındı.

Polisin olayla ilgili soruşturması sürüyor.

CEP TELEFONU ÇALINDI

Lefkoşa’da önceki gün meydana gelen hırsızlık olayında, Telsim Shop adlı cep telefonu mağazasından, bir Samsung Galaxy S marka cep telefonu çaldığı tespit edilen, adı ve soyadının ilk harfleri K.O. olarak açıklanan 20 yaşındaki bir genç tutuklandı.

Polis bültenine göre, olay önceki gün saat 15.00’te meydana geldi.

MİSAFİR KALDIĞI EVDEN BİN 300 DOLAR ÇALDI

Öte yandan Hamitköy’de misafir olarak kaldığı evden bin 300 ABD Doları çalan genç kadın da tutuklandı.

8-12 Nisan tarihleri arasında meydana geldiği belirtilen hırsızlık olayında 20 yaşındaki K.S., misafir olarak kaldığı Hasan Yılmaz’a ait evden bin 300 ABD Doları çaldı.

BETTE KAZANAMADI, CEP TELEFONUNU TELEVİZYONA FIRLATTI

Bostancı’da dün meydana gelen olaya ise Nicosia Betting adlı bet ofiste müşteri olarak bulunan 41 yaşındaki erkek C.T., oynadığı bahiste kazanamadığı için sinirlenerek cep telefonunu, ofisteki plazma televizyona fırlattı ve televizyonun ekranını kırdı.

Polis, zanlı C.T. hakkında yasal işlem başlattı.

(tak)

Bu haber toplam 2101 defa okunmuştur