1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Yine kadına şiddet…
Yine kadına şiddet…

Yine kadına şiddet…

Eski eşinin kafasını duvarlara vurdu!

A+A-

Mağusa’da çocuğunu görmesine izin vermediği gerekçesiyle eski eşi Seher Bertiz Yücel’in kafasını duvarlara vurarak kafasının yarılmasına neden olan Selahattin Yücel, dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. “Ciddi darp” suçlamasıyla dün mahkeme huzuruna çıkarılan zanlı Yücel, hükümsüz tutuklu olarak yargılanmak üzere 20 günü geçmemek şartı ile merkezi cezaevine gönderildi.
2 ay önce de ayni suçu işledi…
Olayın tahkikat memuru Müfettiş Muavini Mustafa Özkantürk, zanlı Selahattin Yücel’in 1 Nisan tarihinde çocuğunu görmesine izin vermediği gerekçesiyle eski eşi Seher Bertiz Yücel’in kafasını duvara vurarak ciddi şekilde darp ettiğini ve müşteki Yücel’in kafasına 8 dikiş atıldığını açıkladı. Zanlı Selahattin Yücel’in 3 Şubat 2013 tarihinde yine eski eşi Seher Bertiz Yücel’i darp ettiğini belirten Özkantürk, Seher Bertiz Yücel’in Sosyal Hizmetler tarafından koruma altına alındığını açıkladı.

Serbest kalması halinde eski eşini öldüreceği öğrenildi…
Müfettiş Muavini Mustafa Özkantürk, aldıkları duyumlara göre zanlının serbest kalması halinde kendisini polise şikayet ettiği gerekçesiyle eski eski Seher Bertiz Yücel’i öldürüp yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a kaçacağının öğrenildiğini belirtti. Zanlı Selahattin Yücel’in 2011 yılında “Kanunsuz ateşli silah ve patlayıcı madde tasarrufu” suçlarından dolayı teminata bağlandığını ancak mahkeme emrine riayet etmeyerek 5 Ağustos 2011 tarihinde yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçtiğini belirten Özkantürk, zanlının mahkeme emrine riayet etmeyen bir kişi olduğunu söyledi. Suç işlemeyi alışkanlık haline getiren zanlının daha önce de yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçmesinin göz önünde bulundurulduğu zaman zanlının yargılanmaktan kaçmak için yine yasa dışı yollardan Güney Kıbrıs’a geçebileceğinin aşikar olduğunu belirten Özkantürk, zanlının 1 ayı geçmemek şartı ile cezaevine gönderilmesini talep etti.

Tutuklu yargılanacak…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer, zanlının serbest kalması halinde benzeri suç işleyebileceğine bulgu yaparak, yine zanlının daha önce teminat şartlarını yerine getiremediğini ve bu seferde getirmeyeceği yönünde ciddi kanaate vardığını belirterek zanlının 20 günü geçmemek şartı ile hükümsüz tutuklu olarak cezaevine gönderilmesine emir verdi. (Gamze BAYKUR)

Bu haber toplam 2222 defa okunmuştur