1. HABERLER

  2. SPOR

  3. YAK, Forest ve Lefke rahat
YAK, Forest ve Lefke rahat

YAK, Forest ve Lefke rahat

Süper Lig’de 2012 – 2013 sezonunun geride kalmasının ardından kulüpler takımın başına getirecekleri teknik adam konusunu çözme yolunda çalışmalarını sürdürüyor. Bazı kulüpler ise genel kurulları nedeni ile bu konuda herhangi bir çalışma yapmış durumda değ

A+A-

Süper Lig’de sezonun tamamlanmasının ardından Yenicami, Küçük Kaymaklı ve Lefke’de takımı 2013 – 2014 sezonunda çalıştıracak isimler belli olurken, diğer kulüplerde sıkıntılar sürüyor. Birçok kulüp teknik adam konusunu çözmek için genel kurullarının tamamlanmasını beklerken, bazı kulüpler başkan bulmakta zorlanıyor

Çetinkaya’da belirsizlik

Son iki yılın Süper Lig şampiyonu Çetinkaya’da genel kurul nedeni ile teknik adam konusu belirsizliğini koruyor. Kulüp başkanı Ömer Arhun’un göreve devam etmeme kararı sonrası son iki yılda takımı şampiyon yapan Turan Altay herhangi bir kulüple anlaşmadı. Sezonun tamamlanması ile birlikte prensipleri doğrultusunda ayrılabileceği sinyali veren Altay’ın yeni sezonda takım çalıştırıp çalıştırmayacağı belirsizliğini korurken, Çetinkaya’da ise başkanlık sorunu nasıl çözülecek merak konusu.

Yenicami ve K.Kaymaklı rahat

Süper Lig’i ikinci ve üçüncü sırada tamamlayan Yenicami ve Küçük Kaymaklı teknik adam konusunu erkenden çözen iki kulüp. Yenicami’de başkanlığıa Bülent Avcan’ın getirilmesi sonrası takımın başına Hasan Topaloğlu getirilmişti. Küçük Kaymaklı’da ise başkan Ali Başman görevine devam ederken, geçtiğimiz sezonun sonuna doğru göreve getirilen Cenk Berkalp ile yeni sezonda çalışmaya devam edecekler.

Bağcıl genel kurulu bekleyecek

Süper Lig dördüncüsü Bostancı Bağcıl’da ise belirsizlik devam ediyor. Geçtiğimiz sezonun ilk devresini Toygar Davulcu ile geçiren, ikinci devrede takımı Sertaç Karayel’e emanet eden Bağcıl’da yeni sezonda takımı kimin çalıştıracağı belirsizliğini koruyor. Temmuz ayı içerisinde genel kurulunu gerçekleştirmeyi planlayan Bağcıl’da Hasan Besim’in aday olması beklenirken, teknik adam konusu da genel kurulun ardından çözülmesi beklenmekte.

Doğan’da belirsizlik hakim

Geçtiğimiz sezonu beşinci sırada tamamlayan Doğan Türk Birliği’nde yönetim  kulübün şirketleşmesi için çalışmalara başlamış, ancak daha sonra yönetim istifa etme kararı almıştı. Süper Lig’in tek Girne ekibi konumunda kalan Doğan Türk Birliği’nde teknik direktör Caner Oshan da görevinden ayrıldığını açıklarken, herhangi bir teklife açık olduğunu belirtmişti.

Lefke ve Cihangir

Süper Lig’in batı ekibi Lefke Türk Spor Kulübü’nde gerçekleşecek genel kurulda mevcut başkan Yıltaç Mükellef aday olacağını açıkladı. Genel kurul öncesi teknik direktör konusunu da netleştiren Lefke, geçtiğimiz sezonun ikinci devresinde takımı emanet ettiği Toygar Davulcu ile yola devam etme kararı aldı.
Süper Lig’in Mesarya bölgesi ekiplerinden Cihangir’de mevcut başkan Aytaç Karavezirler, 2011 yılında 2 yıl süre ile bu göreve getirilmişti. Olağan Genel Kurulu’nu yapacak Cihangir’de başkanlığa devam edip etmeyeceği henüz kesinleşmeyen Aytaç Karavezirler’in yanı sıra takımı önümüzdeki yıl kimin çalıştıracağı da belirsizliğini koruyor.

Hamitköy, MTG ve GG

Süper Lig’de play out maçları sonrasında kalmayı başaran Hamitköy’de başkanlık görevini sürdüren Emir Miş, ay sonunda gerçekleşecek genel kurulda yeniden aday olmaya sıcak bakmıyor. Takımı Süper Lig’de tutmayı başaran antrenör Hasan Topaloğlu’nun Yenicami ile anlaşması sonrası kırmızı siyahlı ekibi yeni sezonda kimin çalıştıracağı ise henüz netleşmiş değil.
Sezon öncesi yaşadığı yönetim ve teknik heyet sıkıntısına rağmen bu sorunu çözen ve play out maçları sonrasında ligde kalmayı başaran ayrıca KTFF Kıbrıs Kupası’nda final oynayan Mağusa Türk Gücü’nde yönetim konusu belirsizliğini korurken, takımı Süper Lig’de tutmayı başaran Ahmet Ogan ile devam edilip edilmeyeceği belirsizliğini koruyor. Play out maçları ile ligde kalmayı başaran bir diğer ekip Gençlik Gücü’nde başkan Mehmet Yenice görevi bırakmaya hazırlanırken, 14 haziranda gerçekleşecek genel kurulun durumuna göre takımı çalıştıracak teknik adamın belirlenmesi bekleniyor.

Bu haber toplam 1135 defa okunmuştur