1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Ya yıkılırsa?
Ya yıkılırsa?

Ya yıkılırsa?

Lefkoşa Surlar içi bölgesinde bulunan tarihi bir bina yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya geldi.

A+A-

İbrahim Paşa Mecidiye Sokak 32 numaralı binanın duvarlarının yıkılacak şekilde tahrip olduğu gözlerden kaçmazken, binaya Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından halen hizmet faturası gönderilmesi, akıllarda soru işareti yarattı.
Tanju KONURALP
Lefkoşa Surlar içi bölgesinde bulunan tarihi bir bina yıkılma tehlikesi ile karşı karşıya. İbrahim Paşa Mecidiye Sokak 32 numaralı binanın duvarlarının yıkılacak şekilde tahrip olduğu gözlerden kaçmazken, binaya Lefkoşa Türk Belediyesi tarafından halen hizmet faturası gönderilmesi, akıllarda soru işareti yarattı. Binanın mühürlenmesi ve tekrardan restore edilerek ülkeye kazandırılması gerekirken, yetkililerin hiçbir müdahalede bulunmaması çevre sakinleri tarafından da tepkiyle karşılanıyor.

30 kişi yaşıyor iddiası
Aynı sokak üzerinde pansiyon işleten bir kişi, bina içerisinde yaklaşık otuz kişinin yaşadığını ileri sürdü. 7 Şubat 2012 tarihli fatura içerisinde herhangi bir bakiye borç bulunmaması da, bu iddiaların doğru olması ihtimalini arttırdı. Şubat ayı fatura bedeli 274,08 TL olan binanın halen kullanımda olması iddiası, hem içinde yaşayan insanların hayatını riske atarken, hem de bölgede olası bir felaketin yaşanmasına da olanak sağlıyor.

Bu haber toplam 1442 defa okunmuştur