1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Spor Şurası bugün başlıyor
Spor Şurası bugün başlıyor

Spor Şurası bugün başlıyor

Spor Şurası’nda, genel kurul üyelerinin, en geç saat 10.00’a kadar kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.

A+A-

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Spor Dairesi Müdürlüğü tarafından üç yılda bir düzenlenen ve sporun genel kurulu olarak adlandırılan Spor Şurası, 28-30 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleştiriliyor. 

Bugün Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 10.00’da başlayacak olan XI. Spor Şurası’nda Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Mutlu Atasayan, Başbakan İrsen Küçük ve Cumhurbaşkanı Dr. Derviş Eroğlu da birer konuşma yapacak. Spor Şurası’nda, genel kurul üyelerinin, en geç saat 10.00’a kadar kayıtlarını yaptırmaları gerekiyor.

Genel kurulun üye yapısı

Bu yıl XI.si düzenlenecek olan ve bugün Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 10.00’da başlayacak olan Spor Şurası’nda genel kurulun üye yapısı; 32 Spor Federasyonu, Güvenlik Kuvvetleri Komtanlığı’ndan bir temsilci, Milli Olimpiyat Komitesi’nden (MOK) temsilciler, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı temsilcileri, Sağlık Bakanlığı temsilcileri, Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanlığı Müfettişleri, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği (KTSYD) temsilciler, Ortaeğitim ve İlkokullardan öğretmenler, Belediyeler Birliği’nin temsilcileri, Spor Hekimleri Derneği temsilcileri ve Üniversitelerin temsilcilerinden oluşuyor.

Bu haber toplam 916 defa okunmuştur