1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Serdarlı lider Çetinkaya’ya karşı
Serdarlı lider Çetinkaya’ya karşı

Serdarlı lider Çetinkaya’ya karşı

Özarabacı “Çetinkaya maçı zor olacak. Her maça kazanmak için çıkıyoruz. Kazanamazsak, kaybetmemeye çalışacağız” Altay “Şampiyonluğa inanmış bir Çetinkaya var. Serdarlı – Çetinkaya maçı sadece Serdarlı için değil, Çetinkaya için de zor bir maç”

A+A-

 

 

Necmi Belge


Telsim Süper Lig’in 18’nci haftasında Mesarya çok zor bir karşılaşmaya sahne olacak. Lig lideri Çetinkaya, ligin ikinci devresinde yakaladığı çıkış ile dikkatleri üzerine çeken Serdarlı’ya konuk olacak. Her iki takım teknik direktörü maç ile ilgili olarak görüşerini Yenidüzen’e aktardı.

Özarabacı “Kazanmak için sahaya çıkacağız”
Serdarlı Teknik Direktörü Mustafa Özarabacı, takımı devraldıktan sonra iyi çalıştıklarını ve futbolcular ile güzel bir bütünlük sağladıklarını belirtti. Şimdiye kadar oynadıkları tüm maçlarda istekli, hırsılı, arzulu ve coşkulu bir şekilde mücadele ettiklerini vurgulayan Özarabacı, son oynadıkları iki kupa maçını kazandıklarını ve dört lig maçından üçünden üç puan aldıklarını, çok güzel bir performans ortaya koyduklarını vurguladı.
Performanslarının devam etmesi için nasıl kazandıklarını unutmamaları gerektiğinin altını çizen Özarabacı, bu konunda futbolcularına güvendiğini, TC’li Engin dışında sakat futbolcuları olmadığını söyledi.
Çetinkaya maçının zor bir maç olcağını ileri süren Özarabacı, bütün karşılaşmaları kazanmak için oynadıklarını ve kazanamazlarsa, kaybetmemeye çalışacaklarını söyledi.
Bu bilinçle ve prensiple sahaya çıkacaklarını ifade eden Özarabacı kendi söylemiyle hedefleri olan kümede kalmak için her maçtan puanla ayrılmak durumunda olduklarını sözlerine ekledi.

Altay “Şampiyonluğa inanmış bir Çetinkaya var”
Şimdiye kadar Çetinkaya ile iki kez lig şampiyonuluğuna ulaşan Teknik Direktör Turan Altay, lider olduğu Telsim Süper Lig’de üçüncü şampiyonluğu amaçlıyor. Bu konunda son haftalarda yakaladığı form grafiği ile adeta rakiplerinin tozunu atan sarı-kırmızılılar bu hafta kendisi açısından çok zor olan Serdarlı deplasmanına çıkıyor.
Çetinkaya Teknik Direktörü Turan Altay, Serdarlı maçı öncesi form grafiği yüksek, şampiyonuğa inanmış bir Çetinkaya’nın var olduğunu iddia etti.
Çetinkaya olarak, sezon başında hedeflerinin  üç kupa olduğunu belirten Altay, bu hedefe doğru emin adımlarla gittiklerini söyledi.
Serdarlı - Çetinkaya maçı’nın sadece Serdarlı açısından değil, Çetinkaya açısından da zor bir maç olacağını ifade eden Altay, kendileri için de kaybetmeye tahammülleri olmayan bir haftaya girdiklerini ileri sürdü.
Kazanmak  ve en ideal sonucu almak için Serdarlı’ya gideceklerini belirten Altay  bu nedenle, ikinci yarının son dört haftasında ortaya koydukları futbolu Serdarlı maçında da sahaya yansıtmaları halinde kazanmamaları için bir sebep olmadığını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1348 defa okunmuştur