1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Sağlık'tan AÇIK 'UYARI'
Sağlıktan AÇIK UYARI

Sağlık'tan AÇIK 'UYARI'

“Sağlıktan tasarrufun insan hayatına kastettiğini anlamamakta ısrar eden hükümetinizin bu politikaları sendikamızı eylem noktasına getirmiştir”

A+A-

Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş), Sağlık Bakanı’na gönderdiği açık mektupta, hükümetin gerekli duyarlılığı göstermemesi halinde Girne Akçiçek Hastanesi’ndeki eylemin diğer sağlık servislerine de yayılacağı uyarısında bulundu.

Tıp-İş  Başkanı Erol Şeherlioğlu imzasıyla Sağlık Bakanı Ertuğrul  Hasipoğlu’na hitaben yazılan mektupta, yıllardır TC Hükümeti ile birlikte sürdürülen tasarrufa dayalı sağlık politikalarının sağlık hizmetlerini kaosa sürüklediği savunularak, “Sağlıktan tasarrufun insan hayatına kastettiğini anlamamakta ısrar eden hükümetinizin bu politikaları sendikamızı eylem noktasına getirmiştir” denildi.

Bakanlıkla  yaptıkları görüşmelerde personel eksikliğinin giderilmesi konusunda uzlaşmalarına rağmen bu uzlaşının gereğinin yerine getirilmediği, bakanlığın hekim talebinin Başbakan tarafından sümenaltında bekletildiği ifade edilen yazıda, geçen aylarda yaptıkları eylem uyarısı sonrasında bakanın önerisiyle Başbakan’la yapılan toplantının da yararı olmadığı kaydedildi.

Mektupta şunlar ifade edildi:

“Sendikamız , 16 Nisan 2013 deki mektubumuzda belirtildiği gibi sorunun çözülmemesi halinde Girne Akçiçek Hastanesi’nden başlamak üzere sağlık servislerinde süresiz eylem kararını yürürlüğe koymuştur.

Girne Akçiçek hastanesinde üyelerimiz mesai saatleri içerisinde görev başında bulunarak servisteki yatılı hastalara ve acil servise müracaat eden hastalara hizmet vermeye devam edeceklerdir. Bu taleplerimiz  bakanlığınızca yerine  getirilinceye kadar acil olmayan  ameliyatları yapmama ve polikliniklerde hasta bakmama eylemimiz devam edecektir.
Bu konuda hükümetiniz gerekli duyarlılığı göstermediği taktirde, eylem diğer sağlık servilerine de yayılacaktır.” (tak)

Bu haber toplam 1477 defa okunmuştur