1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Paraları gece kulübünde yedi…
Paraları gece kulübünde yedi…

Paraları gece kulübünde yedi…

Çalıştığı işyerine ait 800 TL’yi sirkat eden Mustafa Kanarya tutuklandı…

A+A-

 


Mağusa’da çalıştığı işyerinde tahsil ettiği 800 TL’yi sirkat edip gece kulübünde harcamakla suçlanan Mustafa Kanarya isimli kişi gözaltına alındı. “Müstahdem tarafından sirkat” suçlamasıyla dün Mağusa Kaza Mahkemesi’ne çıkarılan zanlı Kanarya, tutuksuz yargılanmak üzere teminata bağlanarak serbest bırakıldı.

700 TL’sini harcadı…
Olayın tahkikat memuru Hamza Tarman, zanlı Mustafa Kanarya’nın 22 Nisan 2013 tarihinde şoför ve dağıtımcı olarak çalıştığı Yolcu Co Ltd. adına iş arkadaşı ile birlikte Beniz Çiçekçilikten 835 TL tahsil ederek görev sonu defterine işlediğini belirtti. Zanlı Kanarya’nın ayni tarihte iş arkadaşının tasarrufunda bulunan araç içerisinden tahsil ettiği 835 TL’nin 800 TL’sini sirkat ettiğini belirten Tarman, zanlının 22 Nisan ve 23 Nisan tarihlerinde White Girls isimli gece kulübüne giderek sirkat ettiği paranın 700 TL’sini konu gece kulübünde harcadığını açıkladı. Tarman, zanlının tasarrufunda 800 TL’den geriye kalan 100 TL’nin bulunarak emare olarak alındığını ve iş yeri sahibinin şikayetini geri çektiğini söyledi. Mesele ile ilgili olarak yürütülen tahkikatın tamamlandığını belirten Tarman, zanlının uygun bir teminata bağlanarak serbest bırakılmasını talep etti.

Tutuksuz yargılanacak…
Mağusa Kaza Mahkemesi Yargıcı Banu Soyer, zanlı Mustafa Kanarya’nın pasaport ve seyahat belgelerine el konularak KKTC dışına çıkışının men edilmesine ve 1 KKTC vatandaşının 20 bin TL şahsi kefalet senedi imza etmesine emir verdi. (Gamze BAYKUR)

 

Bu haber toplam 2749 defa okunmuştur