1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. Olay yerini bilen 1 kişi aranıyor
Olay yerini bilen 1 kişi aranıyor

Olay yerini bilen 1 kişi aranıyor

Yetkili makamlardan izinsiz Kıbrıs’ın Güneyine geçmeye çalışan 2 kişi tutuklandı

A+A-

Gaziler bölgesinde askeri yasak bölgeyi ihlal ederek Kıbrıs’ın güneyine  geçmeye çalışan zanlı O.I.M., ve D.N.M., teminata bağlanmak üzere mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Mehmet Kanteper, olguları aktardı. Polis, 6.11.2019 tarihinde zanlıların saat 19.00 raddelerinde Gaziler’de askeri bölgeye gizlice girip, birinci derecede askeri yasak bölgeyi ihlal edip, askerlere suçüstü yakalandıklarını anlattı.

Polis, zanlı O.I.M.’nin ayni gün gönüllü ifade verdiğini ve bir kişini, iki kişiyle daha kendilerini o bölgeye bıraktığını anlattığını, mahkemeye aktardı. Polis, mesele ile ilgili olarak zanlılar aleyhine başlatılan soruşturmanın tamamlandığını belirterek zanlıların davalarında hazır olmasını sağlamak maksadı ile tutuklu yargılanmalarını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan zanlıların davalarında hazır olmasını sağlamak maksadı ile 25 günü aşmayan bir süre hükümsüz tutuklu olarak cezaevinde beklemelerine emir verdi. (Evrim Kamalı)

Bu haber toplam 1136 defa okunmuştur
Etiketler : ,