1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Mehmetçik veda etti
Mehmetçik veda etti

Mehmetçik veda etti

Avrupa Bilardo Şampiyonası’nda 9 Top karşılaşmaları sürüyor

A+A-

Avrupa Cepli Bilardo Federasyonu (EPBF) tarafından Slovenya’nın Portoroz kentinde gerçekleştirilen “Avrupa Erkekler, Bayanlar ve Tekerlekli Sandalye Bilardo Şampiyonası”nda “Straight Pool”, “10 Top” ve “8 Top”un ardından “9 Top” disiplinindeki karşılaşmaların da sonuna gelindi.
Dün sabah oynanan karşılaşmalarda galip gelenler serisinde Onuç Altur İtalyan rakibi Daniele Corrieciri’ye 9 - 3, Mehmetali Sözgen ise güçlü rakibi Hollandalı sporcu Niels Feijen’e 9 – 0 mağlup oldu.
Hüseyin Borankan’ın bay geçtiği mağluplar gurubunda ise sporcumuz Berk Mehmetcik  İngiliz İmran Majid ile mücadele etti. Başarılı bir oyun sergileyen Berk, skoru bir ara 4-1’den 4 – 4’e getirmeyi başarsa da güçlü rakibine 9 – 5 mağlubiyetten kurtulamayarak, “9 Top”a veda etti.  “9 Top”da mücadelelerine devam etmekte olan sporcularımızdan Hüseyin Borankan Alman sporcu Nicols Otterman, Onuç Altur İtalyan sporcu Michele Monaco, Mehmetali Sözgen ise İsviçreli sporcu Daniel Scheneider ile mücadele edecek.

Takım Karşılaşmaları Başlıyor
Bu arada yarın “9 Top” disiplininin ardından takım karşılaşmaları başlıyor. Avrupa Bilardo Şampiyonası iki gün devam edecek takım karşılaşmalarının ardından Cumartesi günü oynanacak final karşılaşmaları ve gerçekleştirilecek Genel Kurul ile sona erecek.

Bu haber toplam 999 defa okunmuştur