1. HABERLER

  2. HABERLER

  3. ‘Meclis komitesi istihdamları el alsın’
‘Meclis komitesi istihdamları el alsın’

‘Meclis komitesi istihdamları el alsın’

KTAMS “Kamu Görevindeki Bazı İstihdamlarla İlgili Yasa Önerisi”nin bir an önce meclis komitesinde ele alınmasını istedi

A+A-

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS), geçici memurlara iş güvencesi sağlamaya yönelik “Kamu Görevindeki Bazı İstihdamlarla İlgili (Geçici Kurallar) Yasa Önerisi”nin bir önce Meclis komitesinde ele alınmasını istedi.

KTAMS’ın istemi, Meclis İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi Başkanı, Demokrat Pati Ulusal Güçler Milletvekili Menteş Gündüz’e iletildi.

Gündüz’le görüşmelerinin ardından yazılı açıklama yapan KTAMS Başkanı Ahmet Kaptan, görüşmeyi komitenin gündeminde yer alan ve geçici memurlara iş güvencesi sağlamaya yönelik “Kamu Görevindeki Bazı İstihdamlarla İlgili (Geçici Kurallar) Yasa Önerisi”nin bir önce ele alınması için gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Kaptan, Sendikalarının, Kamu Görevlileri Yasası’nda yapılan değişiklik ile artık kamuda geçici memur istihdam edilmemesi sonrası, kamuda şu an bilfiil görev ifa eden geçici memurlara kadrolanma değil, iş güvencesi sağlamaya yönelik çalışmalarını sürdüğünü belirtti.

Yasa önerisinin Kasım sonuna kadar görüşülmesine başlanacağının sendika yetkili ve temsilcilerine iletildiğini ifade eden Kaptan, yasanın yürürlüğe girmesi ile birçok sorunun ortadan kalkacağını Gündüz’e ilettiklerini söyledi.

(tak)

Bu haber toplam 1102 defa okunmuştur